Ripple продължава да е изправена пред правен спор с Комисията за ценни книжа и борси (SEC), но това изглежда не е попречило на блокчейн компанията да преследва плановете си за растеж.
На 8 май, главният изпълнителен директор на Ripple, Брад Гарлингхаус се включи в Twitter, за да обяви разрастването на компанията в Дубай.
По време на срещата „Dubai Fintech Summit“ в Дубай Гарлингхаус сподели:
Развълнуван съм да разкрия, че Ripple ще разшири дейността си в Дубай. Със значителна част от нашата клиентска база, разположена в региона на MENA (Близкия изток и Северна Африка) и с установяването на ясни регулаторни рамки, не е изненадващо, че Дубай се очертава като виден световен финансов център за крипто иновации.
Благоприятната регулаторна среда повлия на избора на Ripple да навлезе на Дубайския крипто пазара в Близкия изток и нарастващия брой потребители в региона.
Освен това Гарлингхаус изрази благодарност за непоколебимата подкрепа на общността на Ripple по време на спора със SEC.
Great to meet so many folks from the XRP community at #XRPLasVegas2023 – the camaraderie is remarkable (and an amazing feeling in person vs Twitter!) This community has stood by and supported Team Ripple as we have fought the good fight…I can’t adequately express my gratitude pic.twitter.com/lb9TCURv3C
— Brad Garlinghouse (@bgarlinghouse) May 6, 2023
Като част от плановете си за разширяване Ripple ще създаде нов офис в Международния финансов център на Дубай (DIFC) и ще организира седмата си годишна конференция за клиенти в столицата на Обединените арабски емирства на 8-9 ноември.
Главният изпълнителен директор на Coinbase също така похвали регулаторните усилия на Обединените арабски емирства в крипто пространството, предвиждайки страната като потенциален регионален център за Близкия изток, Африка и Азия.
Този ход на Ripple следва неотдавнашното публикуване на наръчника с правила на Регулаторния орган за виртуални активи (VARA) на Дубай за управление на крипто индустрията. От компаниите, които емитират дигитални активи, вече се изисква да получат задължителен лиценз и да спазват разпоредбите, описани в правилника.
Правилата обхващат различни дейности, свързани с крипто, включително попечителски услуги, реклама и обмен на дигитални активи.
Дубай има за цел да се утвърди като водещ финтех център в региона, като вече са предоставени лицензи на няколко крипто компании, като Binance и вече несъществуващата борса FTX.
Бутан прави смела крачка към обединяването на туризма и дигиталните финанси, позволявайки крипто плащания за посетители в цялата страна.
Tether, известен най-вече с това, че стои зад стабилната монета USDT, излиза извън сферата на финансите и навлиза в областта на изкуствения интелект.
Европейската централна банка започна мащабен експеримент, за да провери как би функционирало дигиталното евро в ежедневието.
Bunq, една от водещите дигитални банки в Европа, стартира търговия с криптовалути в партньорство с Kraken, позволявайки на потребителите да купуват и продават над 300 дигитални активи директно от своето банково приложение.