Revolut се стреми да се превърне в най-скъпия стартъп в Европа в размер на $40 милиарда, според Financial Times.
Източници разкриват, че финтех компанията си сътрудничи с Morgan Stanley, което има за цел да позволи на финтех компанията да продаде дялове за приблизително $500 милиона, включително акции на служители, за да достигнат тази оценка.
Това развитие следва неотдавнашната преоценка на инвеститорите, която определи стойността на Revolut на $25.7 милиарда, което е спад спрямо $33 милиарда за 2021г.
С постигането на целта, компанията ще надмине NatWest, Société Générale, Lakki Bank и ще се изравни с Lloyds Banking Group по пазарна капитализация.
Междувременно банковият лиценз на компанията, за който бе кандидатствано в Обединеното кралство преди три години, все още е застрашен.
Наскоро Revolut премести централата си в Kанари Уорф, Лондон и обяви планове да увеличи броя на служителите си с 40%.
Майкъл Сейлър, председател на Strategy и един от най-откритите корпоративни защитници на Биткойн, отново подчерта вярата си в дългосрочния потенциал на криптовалутата – този път с факти.
Ripple потвърди, че XRP фючърсите и ETF-ите ще започнат да се търгуват на големи американски платформи, включително CME и Nasdaq — ход, който се счита за важна стъпка в сближаването на традиционните финанси с крипто пространството.
Михаило Белич, една от движещите сили зад гиганта Polygon от втори слой на Етериум, обяви напускането си от проекта, в чието създаване е участвал от самото начало през 2017 г.
На финансовите пазари започва да се очертава познат модел: Скок в оценките на технологичните компании, еуфория сред инвеститорите и геополитическа несигурност. За някои анализатори ситуацията започва да прилича на тази от 1999 г.