Изслушването на Върховния съд на Индия относно забраната на централната банка за крипто сделки, първоначално насрочено за 20-и юли, бе преместено за септември, според tweet.
Limited arguments were advanced on behalf of IAMAI and RBI today. Since SEBI and few others have not filed their response to the Petition seeking regulation, so the Court directed for completion of pleadings. Final arguments on 11th September.
— Crypto Kanoon (@cryptokanoon) status/1020188574224994305?ref_src=twsrc%5Etfw“>July 20, 2018
Банковата забрана на резервната банка на Индия (RBI) бе въведена в началото на април тази година и забранява на местните банки да предоставят услуги на всяко лице или бизнес, които се занимават с криптовалути.
Върховният съд е изслушал „ограничените аргументи“ от името на Индия и Мобилната асоциация на Индия (IAMAI) и RBI, но поради „малкото други“, които не подават отговори на петиции, изслушването ще бъде на 11-и септември 2018 г.
В средата на май Върховният съд е потвърдил забрана на крипто до изслушването през юли, като в началото на юли също така реши да не предоставя временни облекчителни мерки на засегнатите от забраната.
Крайният срок за въвеждане на забраната за справяне със свързаните с крипто сметки изтече на 5-и юли. Оттогава индийските граждани не са могли да купуват и продават крипто на борси, а крипто-обмените и компаниите не могат да получават заеми от банки в Индия.
Също през юли, анонимен източник в правителството съобщи, че индийските регулатори биха могли да третират криптовалутите като стока, вместо да въвеждат забранена.
Пакистан се готви да направи голям скок в областта на дигиталните финанси с формирането на нов национален орган, фокусиран върху блокчейн надзора.
Хонконг направи голяма крачка към превръщането си в център за дигитални активи с приемането на нов закон, регулиращ стабилните монети.
С продължаващия натиск върху руската икономика от санкциите, правителството предприема мерки за затягане на контрола върху дигиталните активи като Биткойн, като ги прекласифицира като имущество, подлежащо на законна конфискация.
След седмици на задкулисни спорове, Сенатът на САЩ гласува с 66 срещу 32 гласа за приемането на Закона GENIUS, с което дългоочакваното законодателство за стабилните монети е с една крачка по-близо до реалността.