Републикански политик и бивш мениджър на хедж фонд Вивек Рамасвами отправи критики към Федералния резерв (Фед) и регулаторните политики на САЩ.
Говорейки за финансовото регулиране, Рамасвами заяви, че фокусът на пазара върху Фед не се дължи на неговите „специални знания“, а по-скоро на очакването за провал.
Той също така осъди подхода на САЩ за „регулиране чрез прилагане“, заявявайки, че тази непредсказуемост възпрепятства технологичния напредък и създава враждебна среда за крипто компаниите.
Рамасвами заяви, че американските предприятия заслужават по-ясни политики, като отбеляза, че неяснотата благоприятства авторитаризма.
По темата за криптовалутите Рамасвами похвали бившия президент Доналд Тръмп, определяйки го като „приятел“ на индустрията. Той предположи, че евентуалното преизбиране на Тръмп ще бъде от полза за регулаторната яснота в САЩ, като се позова на продължаващите си разговори с бившия президент за крипто и финансовата свобода.
Рамасвами подчерта, че Тръмп е еволюирал във възгледите си, като е наблегнал на финансовата свобода и правото на самостоятелно попечителство на активите. Той също така посочи обещанието на Тръмп на Биткойн конференцията в Нашвил да сложи край на „антикрипто кръстоносния поход“ на администрацията на Байдън и да уволни председателя на SEC Гари Генслер, ако бъде преизбран.
За разлика от него, Рамасвами разкритикува администрацията на Байдън-Харис, по-специално нейното въздействие върху инфлацията и предложените от Камала Харис политики за данъчно облагане на капиталовите печалби, като заяви, че тези мерки могат да влошат условията за обикновените американци.
Докато Вашингтон продължава с новите данъчни облекчения и военни разходи, все повече икономисти алармират за нарастващия дълг на САЩ.
Няколко от най-големите банки в САЩ, включително организации, свързани с JPMorgan, Bank of America, Citigroup и Wells Fargo, проучват възможността за създаване на обща стабилна монета, според източници, запознати с дискусиите.
Основната инфлация в Япония се повиши до 3.5% през април, най-високото ниво от началото на 2023 г., подхранена от растящите цени на вътрешния пазар и продължаващите търговски напрежения със САЩ.
Въпреки неотдавнашното възстановяване на фондовия пазар, институционалните инвеститори проявяват все по-голяма предпазливост към американските акции, което сигнализира за коренна промяна в глобалната инвестиционна стратегия.