Главният изпълнителен директор на Coinbase Брайън Армстронг подчерта, че е изключително важно Съединените щати да създадат регулаторна рамка за криптоактивите.
В неотдавнашно интервю за CNBC той заяви, че в сравнение с други големи икономики САЩ изостават в постигането на регулаторна яснота за криптовалутите. Според Армстронг тази несигурност представлява значителен риск за страната.
Армстронг посочи, че по-голямата част от държавите от Г-20 вече са създали свои регулаторни рамки, както показват страни като Сингапур, Хонконг, Обединеното кралство, Бразилия и Австралия.
По-конкретно, 83% от тези държави или вече са въвели крипто законодателство, или то е в процес на изготвяне и подготовка за прилагане. Вследствие на това процентът на работните места, свързани с крипто, на пазара на труда в САЩ е спаднал от приблизително 40% на около 29%, което се дължи пряко на тази регулаторна несигурност.
Следователно САЩ се открояват като изключение в това отношение. Той смята, че поправянето на това положение е в рамките на възможностите на страната и го счита за въпрос на национална сигурност.
Главата на Coinbase сподели още, че за да могат САЩ да запазят значението си на финансов и технологичен център и да упражняват влияние чрез резервната си валута и стабилните монети, обвързани с щатския долар, регулаторните въпроси трябва да бъдат решени незабавно.
Изпълнителният директор на Coinbase Брайън Армстронг оказва натиск върху американските законодатели да възстановят инерцията зад „GENIUS“, двупартиен законопроект, целящ въвеждането на федерален надзор върху стабилните монети.
Спорният законопроект за стабилни монети се сблъсква с нарастваща опозиция във Вашингтон, като сенатор Елизабет Уорън води кампанията срещу това, което тя нарича „път към крипто корупция“.
От 2027 г. Европейският съюз ще въведе строги закони срещу прането на пари, които ефективно ще забранят анонимните крипто дейности.
Крипто инвеститорите във Великобритания, които разчитат на заеми, скоро може да се сблъскат с по-строги ограничения. Финансовата регулаторна агенция Financial Conduct Authority (FCA) предложи забрана на използването на кредитни карти за закупуване на дигитални активи, позовавайки се на нарастващите опасения относно потребителския дълг и рисковете, свързани със спекулативните инвестиции.