В петък MicroStrategy постигна важен етап, като се присъедини към престижния индекс Nasdaq 100, осигурявайки си позиция сред някои от водещите световни технологични гиганти.
Съобщението от Nasdaq разкри ежегодните промени в индекса, който включва забележителни имена като Apple, Microsoft и Amazon. След новината акциите на MicroStrategy (MSTR) отбелязаха скромно повишение от 0.57% в следборсовата търговия, като се повишиха до $411 от началната цена за деня от $400.07 .
За хората в света на криптовалутите това постижение се разглежда като голяма стъпка напред, символизираща все по-широкото приемане на Биткойн от масовите институции.
Основана през 1989 г. от Майкъл Сейлър, MicroStrategy е лидер в областта на решенията за бизнес анализи и разузнаване. През последните няколко години обаче тя привлече още по-голямо внимание заради смелата си Биткойн стратегия. През 2020 г. компанията направи значителна крачка в крипто пространството, като инвестира $425 милиона в Биткойн – решение, което първоначално беше посрещнато скептично. Оттогава MicroStrategy само увеличава ангажимента си, като наскоро добави още $1.5 милиарда към авоарите си.
Днес компанията е най-големият корпоративен притежател на Биткойн, като притежава над 423,650 BTC на стойност приблизително $42.8 милиарда. Тази агресивна инвестиционна стратегия превърна MicroStrategy в ключова фигура в пресечната точка на традиционния бизнес и дигиталните валути.
На 21 април Биткойн за кратко премина границата от $88,000, отчитайки ръст от 3% за последните 24 часа.
Нова вълна от спекулации се появи на крипто пазара след голямата емисия на стабилни монети от Tether, която по-рано днес тихомълком eмитира USDT на стойност $1 милиард в мрежата на Tron.
Японската инвестиционна компания Metaplanet увеличи притежанията си в Биткойн до над $400 милиона, след като придоби 330 BTC за $28.2 милиона на средна цена от $85,605.
Биткойн се завърна, като за кратко надхвърли $87,000 за пръв път от седмици насам, тъй като условията за ликвидност в световен мащаб се подобряват, а институционалните играчи демонстрират признаци на подновен апетит, макар че опасенията около търговската несигурност в САЩ държат по-широките пазари под напрежение.