Radiant Capital, платформа за децентрализирано финансиране (DeFi), си сътрудничи с американските правоприлагащи органи за възстановяване на активи след кражбата на $50 милиона по-рано тази седмица.
Хакването включваше сложен зловреден софтуер, който беше насочен към хардуерните портфейли на няколко разработчици.
Според анализ на Radiant хакерите са компрометирали устройствата по такъв начин, че интерфейсът на Safe (портфейл) е изглеждал така, че да показва легитимни детайли за транзакциите, като същевременно е изпълнявал измамни транзакции във фонов режим. Този пробив е станал по време на рутинна корекция на емисиите с много подписи (мултисиг), предназначена да се приведе в съответствие с динамиката на пазара.
В отговор на инцидента Radiant засили контрола на мултисиг емисиите си и координира действията си с компанията за Web3 сигурност zeroShadow, за да защити откраднатите средства. Платформата изрази загриженост относно сложността на атаката.
От Radiant отбелязаха, че засегнатите устройства не са показали ясни предупредителни знаци, освен незначителни сривове и съобщения за грешки, които обикновено се наблюдават при взаимодействие с хардуерен портфейл. Тези нормални проблеми са прикривали основния проблем, който при обичайни обстоятелства не би предизвикал аларми.
Скорошна кибератака, насочена към профил в социалните медии на правителствен служител на Обединеното кралство, подчерта продължаващите опасения относно крипто измамите онлайн.
Бивш NFT трейдър е изправен пред потенциална присъда в затвора, след като призна, че е укрил милиони печалби чрез недекларирани продажби на дигитални активи.
Изследователи в областта на киберсигурността алармират за появата на нова и все по-усъвършенствана атака, насочена към крипто общността.
Усилията на Австралия за борба с крипто измамите се засилиха, като Комисията за ценни книжа и инвестиции (ASIC) се насочи към 95 компании, за които се твърди, че са участвали в схеми, като например „pig butchering“.