Стивън Хамънд, експерт в езика за програмиране Haskell, използван в архитектурата на Cardano (ADA), показа три незаменими токена, създадени с нов инструмент.
Според Хамънд, първата партида от незаменими токени е пуснатa на Cardano (ADA) чрез скрипт на Plutus.
Just minted three NFTs using a Plutus script token factory on #Cardano
We have programmatic minting of NFTs! @IOHK_Charles @IOHKMedia https://t.co/TFe1bVfgzY
— Kevin Hammond (@khstandrews) September 12, 2021
За да покаже новоиздадените токени, Хамънд сподели връзката към съответния адрес на Cardano (ADA).
Според изследователя Cardanoscan, освен 4.13 ADA, гореспоменатият адрес съдържа три токена, наречени „Kevin„, „Charles“ и „Tim“.
Тези токени са издадени на Cardano на блокове 6236229, 6236236, 6236248, т.е. веднага след активирането на функционалността на смарт договори.
Plutus на Cardano е скриптов език за програмиране, подобен на Haskell: плъгинът компилатор на Haskell създава скриптове на Plutus Core.
Cardano вече е свидетел на някои ексцентрични инициативи, ориентирани към NFT.
ПРОЧЕТИ ОЩЕ: Хоскинсън адресира критиките, насочени към Cardano (ADA)
Както бе съобщено по-рано, Cardano е пионер в концепцията за NFTA (non-fungible tokens of appreciation). Тези токени са издадени съгласно стандарта за метаданни CIP 721, т.е.са подобни на ADA.
Снощи Cardano (ADA) активира функционалността на смарт договори в основната мрежа. Като такава, платформата става подходяща за децентрализирани приложения и децентрализирани финансови протоколи.
След значителния хак на Bybit, при който бяха откраднати $1.5 милиарда в Етериум, няколко известни фигури в китайското крипто пространство се включиха в помощ на борсата, като депозираха ETH, за да повишат ликвидността.
Ки Йонг Джу, главен изпълнителен директор на CryptoQuant, наскоро сподели интригуваща гледна точка за меме токените, като ги свърза с теорията на Карл Юнг за „колективното несъзнато“.
Том Лий, ръководител на отдел „Проучвания“ във Fundstrat, смята, че американският фондов пазар е готов за по-нататъшни печалби въпреки скорошната волатилност.
След хакерската атака срещу Bybit на 21 февруари борсата успя да възстанови значителна част от резервите си в Етериум, като се върна до почти половината от нивата си преди атаката.