Били Маркъс, известен в X като „Shibetoshi Nakamoto“, наскоро сподели тревожна прогноза за въздействието на изкуствения интелект върху потребителите на интернет и компаниите, зависещи от интернет трафика.
Маркъс, съосновател на Dogecoin, изрази опасенията си относно бъдещото AI развитие и неговото въздействие върху различни индустрии, зависими от интернет и търсачките, както и върху обикновените потребители и техните методи за намиране на информация онлайн.
В неотдавнашен туит Маркъс спомена, че следващите няколко години ще бъдат „интересни“, визирайки преминаването на търсачките към технологии, базирани на изкуствен интелект. Той прогнозира, че този преход ще накара значителен брой интернет потребители да спрат да посещават сайтовете за информация, което може да доведе до прекратяване на дейността на компаниите, които разчитат на трафика от търсачките.
Tой уточни още, че AI ще бъде обучаван не от професионални журналисти, а чрез използване на случайни коментари и публикации от обикновени интернет потребители в платформи за социални мрежи като X. Той намекна за непредсказуемите и евентуално тревожни резултати от такъв метод на AI обучение, макар че не уточни какви биха могли да бъдат тези резултати, оставяйки ги на въображението на читателите.
След значителния хак на Bybit, при който бяха откраднати $1.5 милиарда в Етериум, няколко известни фигури в китайското крипто пространство се включиха в помощ на борсата, като депозираха ETH, за да повишат ликвидността.
Ки Йонг Джу, главен изпълнителен директор на CryptoQuant, наскоро сподели интригуваща гледна точка за меме токените, като ги свърза с теорията на Карл Юнг за „колективното несъзнато“.
Том Лий, ръководител на отдел „Проучвания“ във Fundstrat, смята, че американският фондов пазар е готов за по-нататъшни печалби въпреки скорошната волатилност.
След хакерската атака срещу Bybit на 21 февруари борсата успя да възстанови значителна част от резервите си в Етериум, като се върна до почти половината от нивата си преди атаката.