Първо президентът на Ел Салвадор Наиб Букеле заяви, че ще направи Биткойн законно платежно средство в страната си и Асамблеята прие закона.
Сега изглежда, че други лидери искат да последват този пример.
Президентът на Иран Хасан Рухани заяви тази седмица, че иска да узакони криптовалутите възможно най-скоро.
Той каза на заседание на правителствения Икономически координационен съвет:
За да узаконим дейността на криптовалутите и да защитим капитала на хората в тази област, трябва да измислим решение възможно най-скоро и да установим необходимите закони и инструкции.
В допълнение, Рухани каза, според доклад на официалния му уебсайт, че инвестициите в криптовалута са рискови и “трябва да се избягва непрофесионалното навлизане в това поле”.
Заслужава да се отбележи, че Иран не е въвел никаква регулаторна рамка за криптовалутите, но миналата година промени закона, за да използва Биткойни за внос.
ПРОЧЕТЕТЕ ОЩЕ: Правителството не може да спре крипто технологиите
Активен крипто трейдър, следи и новини, свързани с акции, S&P500 и злато. Деян обича да спортува активно, тренира редовно, занимава се с калистеника. Обича и да чете Sci-Fi книги, когато му остане време.
Нов доклад на Банката за международни разплащания (BIS) разпали отново сблъсъка между традиционните финансови органи и крипто света.
Председателят на Федералния резерв Джеръм Пауъл намекна, че американските банки може скоро да проявят повече гъвкавост, когато става въпрос за работа с дигитални активи – забележителна промяна от предпазливия подход, поддържан от регулаторите през последните години.
Притесненията относно неконтролираното влияние във Вашингтон предизвикаха нов законодателен натиск за затягане на етичните правила за федерални съветници на непълно работно време по повод връзки с мощни корпорации.
Ню Йорк може скоро да позволи на жителите си да използват дигитални активи като Биткойн и Етериум, за да плащат задълженията си към щата.