Кандидатът за президент на Демократическата партия (ДП) на Южна Корея, Лий Дже-мюнг, се подготвя да използва незаменими токени (NFT), за да набере средства за кампанията си.
Партията ще издава NFT на тези, които дарят пари за кампанията за предстоящите президентски избори. NFT ще съдържат изображения на кандидата и неговите обещания.
В интервю за Yonhap News един от отговорниците за кампанията Ким Нам-кук каза, че партията прави това, за да се хареса на по-младото поколение.
„Тъй като младото поколение на 20-те и 30-те години се интересува от нововъзникващи технологии, включително виртуални активи, NFT и метавселената, този тип набиране на средства може да им хареса“, каза Нам-кук.
ДП също така посочва, че проучва нови начини за прилагане на нови технологии, включително използване на NFT в кампании и приемане на крипто дарения.
Съвсем наскоро друг член на ДП също обяви, че ще приема дарения в криптовалута. Представителят Лий Куанг-джае спомена, че ще започне да приема крипто дарения в средата на януари.
„Крайно време е да предприемем иновативни експерименти, за да подобрим разбирането си за тези бъдещи технологии и да променим възприятията за дигиталните валути и NFT“, пише Лий.
Освен това Лий подчерта, че политиците трябва да бъдат лидери във възприемането на дигиталната трансформация. Той отбеляза, че политиките и законите не успяват да настигнат дигиталното развитие.
ПРОЧЕТИ ОЩЕ: Още една гръмка Биткойн прогноза за началото на 2022 година
Междувременно Комисията за финансови услуги на Южна Корея обяви още в началото на ноември, че NFT няма да бъдат регулирани. Въпреки това, няколко седмици по-късно, КФН отстъпи, като обяви, че NFT ще бъдат облагаеми с данъци през януари 2022 г.
Изменението на закона ще изисква плащане на 20% данък върху приходите от дигитални активи, които надхвърлят 2.5 милиона вона (2,100 долара). Прилагането на данъка обаче се забави с една година поради недостатъци, посочени от ДП.
В Източна Африка се извършва смела парична промяна, като в една от страните вече е забранено използването на чуждестранни валути, включително американския долар, за всички местни транзакции, което е ясен знак за твърда стъпка към финансова суверенност.
Основателят на Telegram Павел Дуров разкри, че е отхвърлил натиска от страна на западноевропейско правителство да цензурира политическото съдържание в приложението за съобщения в навечерието на президентските избори в Румъния.
Докато световното търсене на американски дълг нараства, Китай се движи в обратна посока.
Майкъл Бъри, станал известен с филма „The Big Short“, отново развълнува пазарите с промените в позициите на портфолиото на своя хедж фонд — този път, залагайки силно песимистично.