Служител на финансовата надзорна служба (FSS) на Южна Корея предложи по-голямо международно сътрудничество между регулаторите за регулиране на крипто и ICO.
Юн Сук-Хюн, губернатор на FSS, направи изявление относно възможността за по-голямо сътрудничество по време на церемонията за откриването на 20-тата Конференция за интегриран финансов надзор (IFSC), която се проведе в Сеул в четвъртък, 6 септември и присъстваха представители от 15 държави.
Южнокорейският представител подчерта, че основната цел на страната е „да се подобри прозрачността на сделките за предотвратяване на незаконните дейности“. Както съобщават икономическите телевизии в Азия, Юн Сук-Хюн настоява за необходимостта от международна координация, включително обмен на информация между страните, в подготовка за риска от пране на пари, който може да се увеличи при появата на нови финансови продукти или услуги.
Управителят на FSS спомена също така, че регулирането на криптовалутите трябва да включва система за защита на потребителите и вътрешен контрол на финансовите дружества.
IFSC е организация, която контролира финансовата индустрия, включително банки, охранителни и застрахователни компании. Южна Корея, Япония, Австралия, Сингапур, Канада, Великобритания, Германия, Холандия, Австрия, Швейцария, Норвегия, Швеция, Унгария, Исландия, Дания и Ирландия са сред членовете на ISFC.
Южна Корея вече е изразила интерес към интегрирането на криптовалутите и блокчейн към различни услуги. Служителите на страната посетиха Швейцарската Крипто Долина, за да научат за технологиите, а южнокорейските законодатели също обсъдиха създаването на собствен „блокчейн остров“.
Въпреки това, южнокорейски служители също са предприели строги мерки за регулиране на крипто пазара. През август правителството изключи обмена на криптовалути от законодателството, регулиращо рисковите бизнеси.
Активен крипто трейдър, следи и новини, свързани с акции, S&P500 и злато. Деян обича да спортува активно, тренира редовно, занимава се с калистеника. Обича и да чете Sci-Fi книги, когато му остане време.
В значителна промяна на политиката си Федералният резерв обяви в четвъртък, че вече няма да изисква от банките, лицензирани от щатските власти, да уведомяват централната банка, преди да се ангажират с дейности, свързани с крипто активи.
Комисията по ценните книжа и фондовите борси на САЩ (SEC) се обединява с Националната комисия за дигитални активи (CNAD) на Ел Салвадор, бившия партньор на Goldman Sachs Хедър Шемилт и адвокатската кантора Perkin, за да стартира трансгранична регулаторна рамка за криптовалутите.
Руската централна банка и Министерството на финансите планират да стартират крипто борса, насочена ексклузивно към „висококвалифицирани инвеститори“, според доклад на местната информационна агенция Interfax от сряда.
Нов доклад на Банката за международни разплащания (BIS) разпали отново сблъсъка между традиционните финансови органи и крипто света.