Правният екип на Аврам Айзенберг оспорва иска на Mango Labs за възстановяване на останалите средства, като отхвърля твърденията за "принуда".
През октомври миналата година Айзенберг използва платформата, за да извърши сделки с една сметка, което завиши стойността на токените на друга сметка. Така той успя да заеме около $110 милиона в криптовалути със стойността на втората сметка като обезпечение.
Тази стратегия доведе до несъстоятелност на Mango Markets, заличавайки платформата.
След като постигна споразумение с Mango DAO, децентрализираната общност на притежателите на токени с право на глас – Айзенберг върна $67 милиона и получи награда за открит проблем на платформата в размер на $47 милиона.
През януари обаче Mango Labs подаде иск за възстановяване на средствата, позовавайки се на „принуда“. Правният екип на Айзенберг твърди, че претенциите на Mango Labs са неоснователни и са направени три месеца след споразумението за уреждане на спора.
ПРОЧЕТИ ОЩЕ: Биткойн: Ето защо навлизаме в бичи пазар – InvestAnswers
Те предполагат, че Mango Labs са станали свидетели на това, че трети страни са предявили искове срещу Айзенберг и са създали схема, за да се включат в действието.
Министерството на правосъдието на САЩ арестува Айзенберг през декември по обвинения в престъпления, свързани с манипулиране на пазара, но той не се призна за виновен.
Гражданският иск на CFTC обвини нападателя на Mango Markets „в измамна и манипулативна схема за незаконно получаване на дигитални активи на стойност над $110 милиона“. За разлика от това Комисията по ценни книжа и фондови борси на САЩ (SEC) го обвини в нарушаване на разпоредбите за манипулиране и борба с измамите в Закона за ценните книжа на Комисията от 1934 г.
Месеци след придобиването на фалиралата платформа FTX EU, крипто стартъпът Backpack направи важна крачка към възстановяването на средствата на засегнатите европейски клиенти.
Вълна от оптимизъм обхвана световните пазари, след като САЩ и Китай предприеха решителни стъпки за деескалация на дългогодишния търговски спор между двете страни.
Буркина Фасо, Мали и Нигер някога сигнализираха за смела промяна – нова валута, предназначена да прекъсне връзките си с щатския долар и валутния контрольор на Франция CFA.
Докато все повече публични компании предприемат смели стъпки, за да напълнят балансите си с Биткойн, Coinbase – едно от най-известните имена в бранша – умишлено избягва да следва този път, посочвайки дългосрочното управление на риска и съобразяването с клиентите като основни причини.