С напредването на блокчейн технологията криптовалутните токени вече не са само токен, а развитие на екосистемата.
Анализаторите предполагат, че Polygon (MATIC) и Bitcoin Spark (BTCS) оформят бъдещето на блокчейн технологията със своите предложения за стойност.
Polygon (MATIC) се превърна в един от най-важните играчи в блокчейн пространството. Вместо да се позиционира в пряка конкуренция, Polygon поема ролята на допълващa верига, запълвайки празнините, оставени от Етериум и други вериги. Решението за мащабиране от втори слой подобрява блокчейн на Етериум, като увеличава скоростта на транзакциите и намалява разходите за тях.
Тази статия е спонсорирано съдържание и не отразява мнението на екипа на CryptoDnes. Материалът не представлява инвестиционен съвет.
По този начин, тъй като вниманието към приложенията, базирани на Етериум, се засилва, търсенето на Polygon (MATIC) се подготвя за възход. Понастоящем MATIC се нарежда сред 15-те най-големи криптовалути и има потенциал да нарасне от по-малко от $1 до $10 с течение на времето. Това обаче ще зависи от много фактори, включително от конкуренцията на други блокчейни от втори слой2, технологичния напредък на Polygon, крипто регулацията и общото състояние на пазара.
Bitcoin Spark постоянно печели вниманието на крипто инвеститорите и ентусиастите, като много от тях предполагат, че има потенциала да постави началото на нова ера в използването на криптовалути. Този форк на Биткойн запазва само благоприятните характеристики на своя предшественик, като например максималното предлагане от 21 милиона токена, като същевременно въвежда промени, които подобряват сигурността, ефективността и мащабируемостта.
За да се осигурят по-високи скорости и ниски разходи, Bitcoin Spark ще има увеличен капацитет за транзакции, намалено време за блокиране и огромен брой възли.
Основната цел на Bitcoin Spark е да запази ограничено предлагане, като същевременно гарантира, че неговите миньори и участници в мрежата ще останат печеливши, независимо от волатилността на пазара.
Това е възможно главно чрез новата концепция на мрежата – децентрализирано отдаване под наем на CPU/GPU. Bitcoin Spark използва патентован консенсусен механизъм, известен като доказателство за процес (Proof-of-Process,PoP), който нелинейно възнаграждава миньорите за потвърждаване на блокове и предоставяне на изчислителната мощност на техните устройства за добив.
След това мрежата отдава тази колективна изчислителна мощност под наем като отдалечена изчислителна мощност на институции или физически лица, които изпълняват задачи с високо натоварване на CPU/ GPU. От клиентите на мрежата ще се изисква да плащат с BTCS, които ще се изпращат на пула за добив.
Следователно генерираните приходи допълват и намаляват възнагражденията за добив на BTCS, което кара крайната точка за добив да се придвижи по-далеч.
Разработчиците на Bitcoin Spark гарантират, че всеки, който разполага със смарт устройство, може да участва във валидирането на мрежата, тъй като са направили просто приложение за добив, което е съвместимо с iOs, Windows, Android, Linux и Mac OS. Потребителите ще добиват, като разрешават достъп до обработката на своето устройство, а приложението ще създава и работи във виртуална среда, която не пречи на никоя друга част от устройството.
Миньорите ще могат също така да задават броя на ресурсите на устройството, разрешени за използване за добив, а приложението може автоматично да се адаптира към ресурсите, за да отчете изискванията за прегряване, батерия и едновременно използване. Възможността всеки да добива драстично увеличава сигурността и потенциала за приходи на блокчейна.
Bitcoin Spark ще позволи и разработването на смарт договори чрез уникалната си многослойна архитектура. Тя включва отделни системи за изпълнение на договори, които всички достигат до финал в основната мрежа.
Многослойният подход позволява да се използват както езици за програмиране от ниско, така и от високо ниво, което дава възможност за по-широк кръг от разработчици и стилове на смарт договори в мрежата. Това повишава полезността и приложимостта на Bitcoin Spark в реалния свят.
Иновативните технологии на Bitcoin Spark и връзката ѝ с оригиналната криптовалута могат да поставят проекта в центъра на блокчейн революцията. В ICO-то (първоначално предлагане на монети) на проекта бяха направени значителни инвестиции и в момента BTCS се продава на цена от $1.75 USD, като всеки инвестирал получава 15% бонус.
Повече за Bitcoin Spark и ICO тук:
Уебсайт: https://bitcoinspark.org/
Купете BTCS: https://network.bitcoinspark.org/register
Тази статия е спонсорирано съдържание и не отразява мнението на екипа на CryptoDnes. Материалът не представлява инвестиционен съвет.
Доналд Тръмп-младши пристига в София на 27 април 2025 г., като част от източноевропейско турне, което включва Прага, Братислава, Будапеща, Белград и Букурещ. Той ще участва в бизнес форум „Trump Business Vision 2025″, организиран от криптовалутната компания Nexo. Форумът събира представители на българския и международен бизнес, за да обсъдят бъдещето на финансите и ролята на […]
С възстановяването на пазарите след срива и навлизането на нови тенденции, MIND of Pepe се откроява като AI-задвижван меме токен, който има потенциала да поведе следващия крипто цикъл. Докато Bitcoin изглежда като по-сигурен залог, той също така ограничава потенциала за висока доходност – с очаквани възвръщаемости в диапазона 10–30%. Но за инвеститорите, които се целят […]
MIND Of Pepe ($MIND) току-що премина границата от $8 милиона събрани средства в своята предпродажба – индикация, че проектът има потенциал да се превърне в едно от големите имена в крипто пространството. Проектът изгражда AI агент с тематика около меме койн културата, който да предоставя търговски възможности на своята общност. Целта е ясна – елиминиране […]
Биткойн ($BTC) спадна до $75,000 миналата седмица, но през уикенда настъпи неочакван обрат. Пауза в митата, обявена от президента на САЩ Доналд Тръмп, разпали апетита към риска, което изстреля водещата криптовалута до $85,000 в понеделник. Но отвъд представянето на Биткойн, друг токен може да изпраща ясен сигнал, че „сезонът на меме койните“ се завръща – […]