Патентната заявка е подадена в Държавната служба за интелектуална собственост на Китай (SIPO) в петък, 22-ри юни.
Новият патент очертава начина, по който предложеният цифров портфейл може да се използва за проследяване на данните за транзакциите в координация с централизирана агенция за регистрация на емисии на цифрова валута. Портфейлът би позволил сигурността с множество подписи и ще управлява цифрови активи, които са криптирани, като съществуващи криптовалути, със собствени ключове.
Заявките за транзакции ще дадат резултати, включително типа на цифровата валута, сумата, валутата на източника, както и идентификацията на портфейлите за източника и дестинацията.
Новият патент за тази седмица е част от дългосрочната визия за блокчейн интеграцията, преследвана от централната банка на Китай. Докато правителството поддържа твърда позиция по отношение на децентрализираните криптовалути като Биткойн (BTC), PBoC разследва подробно ползите от използването на основната им технология за съществуващата финансова система.
Управителят на PBoC Джоу Сяоочуан предложи цифровите валути в крайна сметка да намалят паричното обращение и са „технологично неизбежни“, като същевременно подчертават ролята на PBoC за контролиране на „непредсказуемите ефекти“ на някои приложения на блоккчейн.
Само този месец PBoC разкри нова система, задвижвана от блокчейн, с интелигентна договорна функционалност, предназначена да копира хартиени чекове.
Отвъд PBoC, през 2017 г. Китай като цяло е докладвал, че е подал повече патенти за блокчейн технология от всяка друга страна със Световната организация за интелектуална собственост (WIPO).
Докато светът се бори с икономическите сътресения, златото отново заема централно място – и икономистът Питър Шиф вижда в това предупредителен сигнал за привържениците на Биткойн.
Докато американските банкови гиганти се придвижват към пускането на единна стабилна монета, основателят на Cardano Чарлз Хоскинсън празнува тиха победа.
В ход, който подчертава глобалното отклонение от господството на американския долар, Алжир официално се присъедини към Новата банка за развитие на БРИКС (NDB).
Употребата на криптовалути в туристическия сектор е нараснала значително, като нови данни от Travala и Binance Pay разкриват, че почти 80% от резервациите в Travala вече се правят с помощта на дигитални активи.