Водещата софтуерна компания ConsenSys влиза в партньорство с PayPal чрез MetaMask, за да даде възможност на клиентите на платформата от САЩ да купуват Етериум (ETH).
Според информацията PayPal ще се интегрира безпроблемно в портфейла MetaMask, предоставяйки на клиентите прост и удобен начин да купуват Етериум (ETH) с PayPal.
Функционалността обаче ще бъде достъпна само за потребители на приложението в САЩ. След интеграцията MetaMask ще стане първата Web3 апликация, която ще се възползва от възможностите на PayPal, за да направи влизането в крипто по-достъпно за новите потребители.
Стартирала през 2016 г., MetaMask е водещият в света несертифициран крипто портфейл и според информацията може да се похвали с повече от 30 милиона активни потребители месечно.
Портфейлът има и разширение за браузър, което действа като портфейл за взаимодействие с блокчейна на ETH и всички съвместими с Етериум мрежи.
Metamask предлага множество функционалности, включително възможност за потребителите да взаимодействат с NFT пазари, да играят „play-to-earn“ игри, да използват платформи за децентрализирани финанси (DeFi), да участват в децентрализирани автономни организации (DAO), както и взаимодействие с метавселената.
Поради рязкото нарастване на търсенето на дигитални активи от страна на институциите, MetaMask създадоха MetaMask Institutional (MMI), за да задоволят нуждите на тези инвеститори.
ПРОЧЕТИ ОЩЕ: Касапница на пазарите – топ криптовалутите отчитат значителни загуби
През изминалата година MetaMask присъедини повече от пет институционални попечители, за да подобри избора, сигурността и оперативната ефективност на крипто фондовете, търговските бюра, DAO и други организации, които търсят експозиция към дигитални активи.
Освен интеграцията с MetaMask, според последния доклад на PayPal в света има около 429 милиона активни потребители на компанията.
Неотдавна платформата за разплащания разшири крипто услугите си в Люксембург, сигнализирайки намерението си за експанзия на дейността си в целия Европейски съюз, като спазва съществуващите и предстоящите разпоредби.
Tether, известен най-вече с това, че стои зад стабилната монета USDT, излиза извън сферата на финансите и навлиза в областта на изкуствения интелект.
Европейската централна банка започна мащабен експеримент, за да провери как би функционирало дигиталното евро в ежедневието.
Bunq, една от водещите дигитални банки в Европа, стартира търговия с криптовалути в партньорство с Kraken, позволявайки на потребителите да купуват и продават над 300 дигитални активи директно от своето банково приложение.
В стремежа си да промени начина, по който парите се движат в Африка, Circle си партнира с Onafriq, за да въведе USDC като евтина, дигитална алтернатива за трансгранични плащания.