Московската борса (MOEX) подготвя инфраструктура, която ще позволи на компаниите да провеждат ICO-та, според Ройтерс.
Според главния изпълнителен директор на MOEX Александър Афанасиев, обменът няма да предлага монети, а ще предоставя информация за отговорностите на емитентите на монети, в допълнение към описанията на определени монети и международни организации на инвеститорите. Той добави:
Точно сега разглеждаме това от гледна точка на фиатните валути, защото криптовалутите нямат статут на законно защитен актив. Ако получат този статут, ще ги поставим и в нашата система.
При условие че има достатъчно търсене от страна на инвеститорите, борсата в склонна да издава фючърсни договори за ICO. Афанасиев заяви, че в момента се провеждат маркетингови проучвания за потенциалния интерес към продуктите и какъв тип фючърс спецификация може да бъде.
Московската борса е основният център за откриване на ликвидност и цени на руските финансови инструменти. Тя търгува с акции, облигации, деривати, валути, инструменти на паричния пазар и стоки, с общ обем на търговията около $1,1 трилиона, считано от май 2018 г. През май руската Държавна Дума одобри първото четене на нови закони, регулиращи крипто-индустрията. Те определят криптовалутите и монетите като собственост и определят спецификациите за взаимодействие с технологиите, свързани с крипто и блокчейн.
Sberbank CIB, клона за инвестиционно банкиране на голямата руска банка Sberbank и Националният депозитар, който е част от Московската фондова борса, обявиха плановете си да за първото официално ICO в Русия. Възможното стартиране на проекта е насрочено за края на лятото на 2018 година.
Майкъл Сейлър, председател на Strategy и един от най-откритите корпоративни защитници на Биткойн, отново подчерта вярата си в дългосрочния потенциал на криптовалутата – този път с факти.
Ripple потвърди, че XRP фючърсите и ETF-ите ще започнат да се търгуват на големи американски платформи, включително CME и Nasdaq — ход, който се счита за важна стъпка в сближаването на традиционните финанси с крипто пространството.
Михаило Белич, една от движещите сили зад гиганта Polygon от втори слой на Етериум, обяви напускането си от проекта, в чието създаване е участвал от самото начало през 2017 г.
На финансовите пазари започва да се очертава познат модел: Скок в оценките на технологичните компании, еуфория сред инвеститорите и геополитическа несигурност. За някои анализатори ситуацията започва да прилича на тази от 1999 г.