Федералният съд на САЩ нареди на Сам Иккурти, собственик на измамен крипто хедж фонд, да изплати близо $84 милиона на инвеститорите, подведени от неговата Понци схема.
Окръжният съд на Илинойс се произнесе срещу Иккурти и неговите фирми, налагайки глоба в размер на $83,757,249 и обезщетение от $36,967,285.
Иккурти е управлявал дружества, сред които Jafia LLC, Ikkurty Capital, Rose City фондът и Seneca Ventures. Той е обещавал на инвеститорите висока възвръщаемост, като например 15% годишен доход от PoS добив и потенциална печалба до 2,708% от инвестиция от $100.
Съдът установи, че той не е успял да достави никакви нетни печалби, като вместо това е управлявал система, която преразпределя средства от нови инвеститори към предишни, наподобявайки Понци схема.
През 2022 г. Комисията за търговия със стокови фючърси (CFTC) повдигна обвинение на Иккурти за това, че е управлявал измама.
Подсъдимият твърди, че не е бил под регулацията на CFTC или под контрола на съдебната власт, но съдът потвърди правомощията си, заявявайки, че има юрисдикция по федерален въпрос съгласно Закона за стоковите борси.
Паника обхвана децентрализираните пазари в четвъртък, след като предполагаема уязвимост в Cetus Protocol предизвика масивно изтичане на ликвидност в няколко токена, базирани на Sui.
Усилията на инвеститорите в Биткойн SV да получат милиарди обезщетения от големите крипто борси до голяма степен се провалиха в Апелативния съд на Обединеното кралство.
Неразкрит досега пробив в сигурността е изложила на риск чувствителни данни на близо 70,000 клиенти на Coinbase, след като изглежда, че е имало вътрешен компромис, в който са замесени корумпирани служители от отдела за поддръжка.
Пробив в данните в Coinbase предизвика сериозни опасения, след като атакуващите получиха достъп до лични данни на потребители, включително домашни адреси, чрез подкуп на персонал за обслужване на клиенти.