След сривът на Terra Luna и UST и последвалото представяне на Terra 2.0 всички погледи са насочени към До Куон и неговия екип в Terraform Labs.
Срещу основателя и TFL са отправени няколко обвинения, някои от които са подкрепени с добри доказателства. TFL и До Куон дори са били обект на южнокорейска проверка.
В момента е замесена и Комисията по ценните книжа и борси (SEC) на САЩ. Според Naver, До Куон е знаел от месеци, че Terra е на път да се срине. Твърди се, че през тези месеци Куон е изтеглил голяма сума пари от фирмените каси.
Съобщава се, че До Куон е искал да изтегли колкото се може повече пари, преди Terra Luna да се срине. Според служителите, проверени от SEC, До Куон е пренасял $80 милиона всеки месец от корпоративни фондове към скрити крипто портфейли и международни банкови сметки. По същество това е пране на пари, което правителството на САЩ презира.
ПРОЧЕТИ ОЩЕ: Сривът на Terra е повлиял на развитието на Cardano, сподели Чарлз Хоскинсън
Освен това До Куон и TFL могат да се окажат в още по-голяма опасност, отколкото са сега, ако тези обвинения бъдат подкрепени със солидни доказателства. В Южна Корея двете юридически лица вече са обвинени в укриване на данъци, като данъчните власти искат $78 милиона под формата на данъчни споразумения и глоби.
Според допълнителни доклади от южнокорейски медии До Куон и TFL са били наясно, че Terra е на ръба на колапса месеци преди падението на LUNA и UST.
Въпросните служители, които са били разпитани дистанционно, са свидетелствали, че са информирали Куон за надвисналата заплаха, която представлявала конструктивните дефекти на екосистемата Terra, но Куон е пренебрегнал предупрежденията им и е продължил със схемата си за пране на пари. До Куон умишлено е повишил лихвите от 3.6% на 20% седмица преди старта, според разработчик на Terra Anchor, което е довело до срив на UST.
Американски съд осъди на 30 години затвор Мохамед Азхаруддин Чипа, който бе признат за виновен във финансиране на тероризъм чрез криптовалути.
Важна глава в крипто историята приключи тази седмица, след като Алекс Машински, някога известна фигура в областта на дигиталното кредитиране, получи 12-годишна присъда.
Бившият главен изпълнителен директор на Celsius Алекс Машински входира иск за значително намаляване на присъдата си преди произнасянето на 8 май, като неговият екип от адвокати се противопоставя категорично на препоръката от Министерството на правосъдието на САЩ за 20-годишна присъда.
Правната битка срещу създателите на Samourai Wallet взе неочаквана обрат, след като защитниците обвиниха федералните прокурори, че са скрили ключово правно тълкуване на Министерството на финансите, което може да развали основата на делата на правителството.