Чарлз Хоскинсън, основателят на Cardano (ADA), се обърна към споровете около отсъствието му от крипто срещата на върха в Белия дом.
В изявление, споделено в социалната медийна платформа X, Хоскинсън уточни, че фокусът му остава върху развитието и децентрализацията на екосистемата на Cardano, а не върху търсенето на правителствено признание.
Той изрази благодарността си за подкрепата от страна на общността на Cardano, но подчерта, че критикуването на правителствени служители онлайн няма да доведе до промяна. Вместо това той насърчи общността да се съсредоточи върху развитието и конкурентоспособността на ADA, като смята, че това е най-въздействащият път напред.
Въпреки че срещата на върха, която имаше за цел да обсъди регулаторните рамки и бъдещето на дигиталните активи, събра на едно място ключови фигури както от крипто индустрията, така и от правителството на САЩ, изключването на Хоскинсън предизвика дискусии в крипто пространството.
Въпреки че не присъства, той потвърди ангажимента си към мисията на Cardano, която вече повече от десетилетие е насочена към създаването на децентрализиран и приобщаващ блокчейн.
В перспектива Хоскинсън сподели плановете си да се върне в Япония – страна, тясно свързана с ранното развитие на Cardano, и да продължи да се ангажира с глобалната общност в стремежа си да допринесе за продължаващия растеж на екосистемата.
С бавното изместване на глобалния баланс на финансовата мощ, Китай предприема стратегически ходове, за да превърне юана в сериозна алтернатива в международната търговия.
Въпреки последните признаци на икономическа сила, милиардерът инвеститор Стив Коен остава предпазлив относно перспективите за САЩ, предупреждавайки, че растежът може да се забави повече, отколкото пазарите са склонни да признаят.
Вълна от икономически тревожни сигнали разклаща доверието във финансовото състояние на Япония.
Според информация, правителството на САЩ се готви да облекчи изискванията за капиталови резерви за големите банки, което може да промени начина, по който финансовите институции управляват риска, и да поднови дебата за регулаторните предпазни мерки.