В четвъртък президентът Джо Байдън проведе среща с изпълнителните директори на водещи компании в областта на изкуствения интелект, включително Microsoft и Google, на която подчерта, че е важно да се гарантира безопасността на AI продуктите преди тяхното внедряване.
AI става все по-популярен през тази година, като много компании пускат на пазара продукти, подобни на ChatGPT. Появиха се обаче опасения относно нарушаването на неприкосновеността на личните данни и потенциалните измами и кампании за дезинформация.
Байдън, който е експериментирал с ChatGPT, изрази необходимостта да се намалят рисковете от AI за хората, обществото и националната сигурност.
На срещата беше обсъдено значението на прозрачността с политиците, оценката на безопасността на продуктите и защитата им от злонамерени атаки.
Вицепрезидентът Камала Харис изрази потенциални опасения, свързани с безопасността, неприкосновеността на личния живот и гражданските права, като подчерта правната отговорност на компаниите да гарантират безопасността на своите AI продукти.
Националната научна фондация обяви инвестиция в размер на $140 милиона за създаване на седем нови AI изследователски института, а федералното правителство публикува политически насоки за използването на AI.
Въпреки това регулаторните органи на САЩ не успяват да се справят със стриктното регулиране на технологиите от страна на европейските правителства. За да се справи с това, Съветът за търговия и технологии между САЩ и ЕС си сътрудничи по този въпрос.
Администрацията на Байдън въведе законопроект за правата на AI, рамка за управление на риска и изпълнителна заповед, с която задължава федералните агенции да премахнат предубежденията по отношение на AI.
Освен това Федералната търговска комисия и Отделът за граждански права към Министерството на правосъдието обещаха да използват своите правни правомощия за борба с вредите, свързани с AI.
Въпреки усилията на технологичните гиганти да се борят с пропагандата, фалшивите новини, порнографията, експлоатацията на деца и съобщенията, пораждащи омраза, те не са успешни.
Биткойн може би вече привлича вниманието на най-големите държавни инвеститори в света, но според Антъни Скарамучи от SkyBridge Capital, истинският поток няма да започне, докато Вашингтон не осигури регулаторна сигурност.
Обединеното кралство поставя основите на това, което може да се превърне в една от най-всеобхватните крипто регулаторни системи в света.
Усилията за създаване на ясна правна рамка за стабилните монети в САЩ претърпяха удар тази седмица, след като Сенатът не успя да прокара ключов законопроект.
Изпълнителният директор на Coinbase Брайън Армстронг оказва натиск върху американските законодатели да възстановят инерцията зад „GENIUS“, двупартиен законопроект, целящ въвеждането на федерален надзор върху стабилните монети.