Според Chainalysis поредица от хакерски атаки е направила октомври начело на класацията за най-много откраднати криптовалути за един месец.
Тази година е на път да се превърне в най-силната за хакерите досега, а октомври води в класацията за най-изобилен откъм хакове месец, заявиха от фирмата за блокчейн анализи.
1/ After four hacks yesterday, October is now the biggest month in the biggest year ever for hacking activity, with more than half the month still to go. So far this month, $718 million has been stolen from #DeFi protocols across 11 different hacks. pic.twitter.com/emz36f6gpK
— Chainalysis (@chainalysis) October 12, 2022
Chainalysis сподели, че само през този месец са се случили 11 различни хака на обща стойност $718 милиона.
Миналата година хакерите са откраднали повече от $3 милиарда в рамките на 125 инцидента, според фирмата.
Мостовете между веригите продължават да бъдат на фокус за хакерите. Те представляват 82% от загубите през този месец и повече от половината за годината.
През този месец вече са извършени три пробива на междуверижни мостове, включително неотдавнашният експлойт на мост, свързан с BNB, на стойност $100 милиона.
Констатациите на Chainalysis отразяват и данни от The Block Research, които сочат, че тази година се очаква да постави рекорди по откраднати чрез хакове средства.
Други високопрофилни експлойти този месец включват хакването на базираната в Solana Mango Markets на стойност $100 милиона. Тези два хака подчертават, че Binance и Solana са сред най-таргетираните този месец.
Скорошна кибератака, насочена към профил в социалните медии на правителствен служител на Обединеното кралство, подчерта продължаващите опасения относно крипто измамите онлайн.
Бивш NFT трейдър е изправен пред потенциална присъда в затвора, след като призна, че е укрил милиони печалби чрез недекларирани продажби на дигитални активи.
Изследователи в областта на киберсигурността алармират за появата на нова и все по-усъвършенствана атака, насочена към крипто общността.
Усилията на Австралия за борба с крипто измамите се засилиха, като Комисията за ценни книжа и инвестиции (ASIC) се насочи към 95 компании, за които се твърди, че са участвали в схеми, като например „pig butchering“.