Мрежата на Биткойн неотдавна премина през четвъртия си халвинг - значимо събитие, което намали наполовина възнагражденията, предоставяни на миньорите.
В отговор на това финансови гиганти като JPMorgan и Deutsche Bank предложиха своите виждания, като JPMorgan посочи, че макар и да има известен спад в цените на BTC след халвинга, те не предвиждат значително увеличение.
Марк Палмър от Benchmark подчерта потенциалното въздействие на халвинга, като предположи, че шокът в предлагането, който то предизвиква, може да бъде засилен от появата на спот Биткойн ETF, което да доведе до повишено търсене.
Матю Галинко от Maxim отбеляза, че миньорите с достъп до рентабилни и надеждни източници на енергия са в добра позиция да се ориентират в динамиката на пазара на халвинг.
Той предположи, че някои миньори, особено тези без достатъчен достъп до енергия, ефективно оборудване и капитал, може да излязат от пазара. Въпреки това миньорите с капитал и надеждни източници на енергия биха могли да намерят възможности в условията на потенциална пазарна консолидация и сътресения след халвинга.
Исторически погледнато, след халвинг събитията, хаш рейта на Биткойн, който представлява общата изчислителна мощност, използвана от миньорите, има тенденция да намалява, което води до напускане на пазара от някои миньори. Марион Лабур от Deutsche Bank обаче изтъкна, че този спад обикновено е краткотраен, като хaш рейтът се възстановява до нивата отпреди срива в рамките на средно 57 дни.
Пазарните наблюдатели отбелязват интересен модел, свързващ ценовите възходи на XRP с локалните върхове на Биткойн.
Мрежата за добив на Биткойн достигна рекордно ниво на изчислителна мощ, като за първи път надхвърли 1 зетахаш в секунда (ZH/s).
Майк Малоун, старши стратег в Bloomberg, разбуни крипто общността с последната си прогноза за бъдещото движение на цената на Биткойн.
Икономистът „Alasdair Macleod” наскоро разбуни Биткойн общността, предполагайки, че заемането на шорт позиция срещу водещата криптовалута е най-добрата стратегия по време на текущия мечи пазар.