Законопроект, който се фокусира върху добива с доказателство за работа (PoW), беше одобрен от Сената на щата Ню Йорк в петък, 3-ти юни.
Законът има за цел да отговори на някои от опасенията за околната среда, повдигнати относно криптовалутите.
Биткойн и няколко други проекта за криптовалута използват PoW за консенсус за валидиране на заявките за транзакции.
Струва си да се спомене, че законопроектът, който беше одобрен от щатското събрание предишния месец, ще наложи двегодишно ембарго върху всички нови проекти за добив, използващи изкопаеми горива в щата Ню Йорк.
Въпреки това, настоящите фирми за добив или тези, които са в процес на подновяване на лицензите си, ще бъдат упълномощени да продължат да работят.
Според сенатор Кевин Паркър, демократическият спонсор на предложението, сега има само едно съоръжение от този вид, което работи и то няма да бъде повлияно от законопроекта по никакъв начин. Той каза също, че има възможност едно от висящите заявления да бъде задържана до приключване на проучването.
ПРОЧЕТИ ОЩЕ: До Куон от Terraform Labs е обвинен в пране на пари
След неуспеха на комисията за опазване на околната среда на Сената да разгледа мярката по време на последното си заседание, много хора очакваха, че законопроектът ще загине, подобно на предишната версия миналата година.
През май лидерът на комисията, сенатор Тод Камински, изрази опасения, че законодателството ще има неблагоприятни ефекти върху икономиката на Ню Йорк, ако се счита за анти-Биткойн и анти-крипто. Това възприятие би направило мярката особено непопулярна сред повечето хората.
Биткойн и други фирми за добив на криптовалута отдавна смятат Ню Йорк за добро място за създаване на операция за добив поради относително евтината водноелектрическа енергия на щата.
Активен крипто трейдър, следи и новини, свързани с акции, S&P500 и злато. Деян обича да спортува активно, тренира редовно, занимава се с калистеника. Обича и да чете Sci-Fi книги, когато му остане време.
Японската инвестиционна компания Metaplanet увеличи притежанията си в Биткойн до над $400 милиона, след като придоби 330 BTC за $28.2 милиона на средна цена от $85,605.
Биткойн се завърна, като за кратко надхвърли $87,000 за пръв път от седмици насам, тъй като условията за ликвидност в световен мащаб се подобряват, а институционалните играчи демонстрират признаци на подновен апетит, макар че опасенията около търговската несигурност в САЩ държат по-широките пазари под напрежение.
Навърши се една година от последното халвинг събитие на Биткойн и дългосрочните притежатели имат повод за оптимизъм.
Нов доклад на Банката за международни разплащания (BIS) разпали отново сблъсъка между традиционните финансови органи и крипто света.