Само в рамките на един час някой купи Етериум фючърсни договори на стойност $1.7 милиарда.
Ки Йонг Джу, главният изпълнителен директор на CryptoQuant, заяви, че някой е купил фючърсни договори за ETH на стойност $1.7 милиарда за един час. Изглежда, че китовете са се активизирали, като някой направи особено амбициозен залог.
Цената на Етериум демонстрира устойчив подем в последните няколко дни, като криптовалутата нарасна с 3.6% за деня и в момента се търгува около $1,600.
Наскоро Етериум адресите на китове също се увеличават на спот пазарите – това са субекти, притежаващи между 1,000 и 100,000 ETH. Те отбелязаха рязко увеличение през последните няколко седмици, след като достигнаха дъно през май.
Криптовалутата се е повишила с около 55% през последната седмица. Тези печалби последваха пускането на ориентировъчен график, който насрочва сливането на Етериум 2.0 за 19 септември.
Въпреки това, много хора остават скептични. Както отразихме от CryptoDnes, Питър Бранд определи скорошния възход на Етериум като ‘съмнителен’.
ПРОЧЕТИ ОЩЕ: Какви са предпоставките Биткойн да стигне $30,000 в краткосрочен план?
Бранд наскоро сподели публикация в Twitter, в която отбеляза, че последният възход е настъпил при „изключително малък обем„. Това предполага, че печалбите вероятно няма да са устойчиви. Според анализатора, в противен случай подемът щеше да се базира на агресивни покупки от силни ръце.
Дори и по-оптимистичните пазарни участници като Inmortal, предвиждащи печалби в краткосрочен план, са на мнение, че сме в мечи пазар и всеки крак нагоре ще бъде последван от отдръпване и вероятно консолидация на цената.
Активен крипто трейдър, следи и новини, свързани с акции, S&P500 и злато. Деян обича да спортува активно, тренира редовно, занимава се с калистеника. Обича и да чете Sci-Fi книги, когато му остане време.
Цената на Pi Coin се повиши след дългоочакваното публикуване на плана за токеномика и миграция.
Блокчейнът на Aptos може да се насочи към значителна промяна в икономическия си модел, тъй като разработчиците предлагат намаляване на стимулите за пасивен стейкинг, за да подтикнат участниците към по-практични роли в екосистемата.
Само през първото тримесечие на 2025 г. Solana е реализирала приходи от $369.5 милиона – вече наполовина от тези, които е реализирала през цялата 2024 г.
След период на несигурност и голяма ценова волатилност на пазарите на акции и криптовалути на фона на сътресенията с митата на Тръмп, инвеститорите изглеждат по-спокойни.