Основните криптовалути Етериум (ETH) и Dogecoin (DOGE) влезнаха в списъка с най-търсените чрез Google термини в света през 2021 г.
На 7-ми декември Google пусна списъка си с топ търсенията за годината, като ги раздели на няколко категории, включително търсения, новини, хора, игри, филми и други.
Според Google Trends, Dogecoin беше четвъртата най-популярна дума за търсене на новини в Google през 2021 г., както в световен мащаб, така и отделно в Съединените щати. Новини, свързани със заявката „Цена на Етериум„, бяха класирани на 10-то място.
Криптовалутите са изброени сред най-търсените нови елементи, включително теми като Афганистан, акции на AMC, ваксина срещу COVID-19, акции на GME, стимулни чекове и други. Нито една криптовалута не беше включена в списъка през 2020 г.
ПРОЧЕТИ ОЩЕ: Shiba Inu Games си партнира с най-големия австралийски разработчик на игри
Струва си да се отбележи, че Биткойн (BTC), най-ценената криптовалута на пазара, не е включена в никоя категория за 2021 г. – нито в световен мащаб, нито в Съединените щати.
Стартирана през 2013 г., Dogecoin се очертава като една от най-успешните криптовалути през 2021 г., влизайки в списъка на 10-те най-големи криптовалути по пазарна капитализация по-рано тази година. Цената на DOGE скочи до небето през 2021 г., до голяма степен благодарение на одобрението от главния изпълнителен директор на Tesla Илон Мъск, който започна активно да популяризира DOGE в Twitter през 2020 г.
Към момента на писане, DOGE е нараснал с близо 5,100% през последните 365 дни, в сравнение с 632% за ETH, според данни от CoinGecko. За разлика от тях, Биткойн е нараснал с около 160% през последната година.
Крипто пазарът изглежда навлиза в критична фаза, като анализаторите предполагат, че едно последно коригиращо движение може да бъде предшественик на значително рали – особено сред алткойните.
В Източна Африка се извършва смела парична промяна, като в една от страните вече е забранено използването на чуждестранни валути, включително американския долар, за всички местни транзакции, което е ясен знак за твърда стъпка към финансова суверенност.
Основателят на Telegram Павел Дуров разкри, че е отхвърлил натиска от страна на западноевропейско правителство да цензурира политическото съдържание в приложението за съобщения в навечерието на президентските избори в Румъния.
Докато световното търсене на американски дълг нараства, Китай се движи в обратна посока.