Начало » Нови правни насоки доближават крипто компаниите до сметки във Федералния резерв

Нови правни насоки доближават крипто компаниите до сметки във Федералния резерв

16.08.2022 16:56 2 мин. четене Alexander Stefanov
СПОДЕЛИ: СПОДЕЛЯНИЯ
Нови правни насоки доближават крипто компаниите до сметки във Федералния резерв

В понеделник Бордът на Федералният резерв на САЩ обяви, че е финализирал насоките си за факторите, които резервните банки трябва да вземат предвид при разглеждането на исканията за сметки и платежни услуги на Федералния резерв. Насоките създават тристепенна рамка за преглед, като нивото на надлежна проверка, което трябва да се осигури, зависи от нивото на риск на заявителя.

Насоките бяха предложени за първи път през май 2021 г., като през март беше публикувано допълнително предложение, а окончателните насоки, които влизат в сила след публикуването им във Федералния регистър, са „съществено сходни“ с тях. В изявлението си Фед заяви, че:

В края на 2014 г., в резултат на проведените преговори, Федералният резерв на САЩ (ФЕД) е приел следните насоки:

Институциите, които се занимават с нови дейности и за които властите все още разработват подходящи надзорни и регулаторни рамки, ще бъдат подложени на по-обстоен преглед.

Независимо от това, продължи той, рамката е усъвършенствана, „за да осигури по-съпоставимо третиране на институциите, които не са федерално застраховани и са чартирани съгласно щатското и федералното законодателство„.


ПРОЧЕТИ ОЩЕ: TVL на Tornado Cash се увеличи с повече от $140 милиона


Нефедерално застрахованите институции, които са лицензирани съгласно федералното законодателство, но нямат холдингово дружество, подлежащо на надзор от страна на Федералния резерв, ще бъдат подложени на най-строг преглед. Финансовите институции се нуждаят от сметка във Федералния резерв, за да имат достъп до глобалните платежни системи.

Бавният подход на Фед към предоставянето на достъп на крипто банките до сметки на Федералния резерв, които често се наричат „главни сметки„, отдавна предизвиква недоумение сред крипто банкерите.

Крипто институциите се доближават до сметки на Федералния резерв

Уайоминг въведе правила, които да позволят съществуването на „блокчейн банки“ през 2019 г. През юни базираната в Уайоминг банка за дигитални активи Custodia Bank заведе дело срещу Борда на федералния резерв и клона на финансовата институция в Канзас Сити, твърдейки, че 19-те месеца, през които е чакала да получи главна сметка, са надхвърлили законово определените ограничения за времето за отговор.

Законът Лумис/Гилибранд ще създаде изисквания за отговорите на Фед на заявленията за водене на главна сметка.

Управителят на Федералния резерв Мишел Боуман предупреди в изявление, че новите насоки „са само първата стъпка в осигуряването на прозрачен процес. […] Съществува риск тази публикация да създаде очакване, че сега прегледите ще се извършват в ускорени срокове“.

Telegram

СПОДЕЛИ: СПОДЕЛЯНИЯ
Още Регулации Новини

Meждународен финансов орган настоява за по-строг надзор над криптовалутите

Нов доклад на Банката за международни разплащания (BIS) разпали отново сблъсъка между традиционните финансови органи и крипто света.

20.04.2025 17:00 2 мин. четене Alexander Zdravkov

Председателят на Фед намекна за облекчение на крипто правилата

Председателят на Федералния резерв Джеръм Пауъл намекна, че американските банки може скоро да проявят повече гъвкавост, когато става въпрос за работа с дигитални активи – забележителна промяна от предпазливия подход, поддържан от регулаторите през последните години.

17.04.2025 14:40 2 мин. четене Alexander Zdravkov

Нов законопроект в САЩ ограничава задкулисното влияние в политиката

Притесненията относно неконтролираното влияние във Вашингтон предизвикаха нов законодателен натиск за затягане на етичните правила за федерални съветници на непълно работно време по повод връзки с мощни корпорации.

16.04.2025 15:33 2 мин. четене Alexander Zdravkov

Ню Йорк планира да приеме Биткойн и Етериум като платежно средство за държавни задължения

Ню Йорк може скоро да позволи на жителите си да използват дигитални активи като Биткойн и Етериум, за да плащат задълженията си към щата.

13.04.2025 15:15 2 мин. четене Alexander Zdravkov
Все още няма коментари!

Вашият имейл адрес няма да бъде публикуван.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.