Незаменими токени (NFT), изобразяващи анимационни омари в костюми, са събрали повече от $4 милиона за подкрепа на лобистките усилия на сектора на децентрализираните финанси (DeFi).
На 5-ти август NFT платформата Universe си разпродадоха всичките Lobby Lobster токени за по-малко от един час, като събраха около $4 милиона.
Wow
Already $4m raised for lobbying efforts in DC.
Let’s go Lobby Lobsters community. pic.twitter.com/VeT1XymMoL
— Universe.XYZ (@universe_xyz) September 5, 2021
Всеки NFT е издаден за 0,1 ETH (приблизително $390), като всичките 1,000 ETH са събрани чрез първични продажби, дарени за „благотворителна организация с нестопанска цел, фокусирана върху политическите въпроси, пред които са изправени криптовалутите“. В блог публикация Universe разкри, че бенефициентът е избран, но името на организацията скоро ще стане публично достояние.
Постъпленията от препродажба също ще бъдат депозирани в мултисиг портфейла на Universe DAO, като са предвидени ежемесечни обществени гласове за определяне на кои организации да изплащат средства. 7.5% от вторичните продажби ще бъдат насочени към подкрепа на лобистки групи, разположени извън САЩ.
Пускането на Lobby Lobsters привлече и участие от много водещи фигури от DeFi и крипто екосистемата, включително Foobar, Fiskantes и съоснователя на Delphi Digital Том Шонеси.
Идеята за Lobby Lobsters се роди от дискусиите между Хейдън Адамс от Uniswap и Кейн Уаруик от Synthetix относно това как да се финансират усилията за лобиране в подкрепа на индустрията на DeFi.
Someone should do a punks style NFT drop where all proceeds go to @coincenter @crypto_council @BlockchainAssn and @fund_defi (including % of all future sales)
I bet literally everyone on crypto twitter would buy
— hayden.eth (@haydenzadams) August 6, 2021
Пускането на Lobby Lobsters идва на фона на разследванията на Комисията по ценни книжа и борси на САЩ срещу екипа за развитие на Uniswap, Uniswap Labs.
ПРОЧЕТИ ОЩЕ: Zilliqa (ZIL) скоро ще има NFT пазар
Широката подкрепа, показана за пускането на Lobby Lobster на Universe, е в контраст с неотдавнашните спорове относно разпределението на един милион токени на UNI (на стойност приблизително $20 милиона по това време) от хазната на Uniswap за финансиране на лобистки и застъпнически усилия на наскоро създадения DeFi Education Alliance.
През юли организацията беше обект на критики за внезапното продаване на половината от UNI токените, въпреки че посочи, че те ще се продават постепенно в продължение на четири до пет години.
След значителния хак на Bybit, при който бяха откраднати $1.5 милиарда в Етериум, няколко известни фигури в китайското крипто пространство се включиха в помощ на борсата, като депозираха ETH, за да повишат ликвидността.
Ки Йонг Джу, главен изпълнителен директор на CryptoQuant, наскоро сподели интригуваща гледна точка за меме токените, като ги свърза с теорията на Карл Юнг за „колективното несъзнато“.
Том Лий, ръководител на отдел „Проучвания“ във Fundstrat, смята, че американският фондов пазар е готов за по-нататъшни печалби въпреки скорошната волатилност.
След хакерската атака срещу Bybit на 21 февруари борсата успя да възстанови значителна част от резервите си в Етериум, като се върна до почти половината от нивата си преди атаката.