Стрийминг гигантът Netflix скоро ще произведе документална поредица за скандалния хак на Bitfinex – едно от най-големите финансови престъпления от 2016 г., в което се откраднаха 119,756 биткойн (BTC), на стойност $72 милиона по това време.
Документалният филм на Netflix ще бъде съсредоточен върху базирана в Ню Йорк двойка и връзката им с прането на близо 120,000 BTC, свързани с престъплението. Според Netflix документалният филм ще бъде режисиран от американския режисьор Крис Смит с Ник Билтън като съизпълнителен продуцент. Съобщението гласеше:
Netflix поръча документална поредица за предполагаемата схема на семейна двойка за изпирането на откраднати криптовалута на стойност милиарди долари в най-голямото криминално дело за финансови престъпления в историята.
Сюжетът се основава на двама главни герои – Иля Лихтенщайн и Хедър Морган – двойката в Ню Йорк, свързана с кражбата на 120,000 BTC и участието им в изпирането на откраднатите средства.
ПРОЧЕТИ ОЩЕ: Правителството на САЩ иззе откраднат Биткойн на стойност $3.6 милиарда
Както се вижда от данните на TradingView, още след хакването на Bitfinex, цените на BTC се покачиха с над 7,415% само за пет години.
Netflix отбелязва, че „тъй като стойността на откраднатите BTC нарасна от $71 милиона по време на хака до близо $5 милиарда, двойката предполагаемо се е опитала да ликвидира своите дигитални пари чрез създаване на фалшиви самоличности и онлайн акаунти и купуване на физическо злато, NFT, и други – докато следователите се надпреварваха да проследят движението на парите в блокчейна.”
Икономистът Питър Шиф не се впечатлява от еуфорията около най-новото споразумение за митата между САЩ и Китай. Според него Вашингтон просто е отстъпил.
Нова вълна от компании се присъединява към Global Dollar Network (GDN) – инициатива за стабилна монета, водена от Paxos и подкрепена от компании като Robinhood, Galaxy и Kraken.
Точно когато NFT-тата на DeGods започнаха да набират инерция в мрежата на Етериум и Solana, основателят на проекта, Рохун Вора, по-известен като „Frank“, обяви, че се оттегля от ежедневното управление.
Китай предприема тихи, но решителни стъпки за повишаване на статута на юана в глобалните финанси, като се възползва от последните геополитически промени и търговски преговори, за да увеличи обхвата на валутата.