Робърт Кийосаки, инвеститор и известен автор на бестселъра за лични финанси "Богат татко, беден татко", продължава да изразява опасенията си за предстоящ икономически спад и отслабване на щатския долар, подчертавайки важността на включването на Биткойн (BTC) и сребро в инвестиционния портфейл на всеки.
В неотдавнашен разговор, излъчен на 24 януари, Кийосаки, заедно с главния изпълнителен директор на Miles Franklin Precious Metals Investments Анди Шектман и водещия на радио токшоу Чарлз Гойет, обсъдиха ролята на Биткойн и среброто във финансовия пейзаж.
Наблягайки на златото, среброто и Биткойн, Кийосаки, макар да признава ограничени познания за водещия децентрализиран финансов (DeFi) актив, изрази увереност в успеха на Биткойн поради участието на „много умни хора“, които са инвестирали в него и са го подкрепили.
Той заяви:
Винаги казвам „злато, сребро и Биткойн“. Не знам нищо за Биткойн. Знам само, че някои много умни хора са в него, и благодаря на Бога, че купих рано.
За разлика от него, Гойет зае по-предпазлива позиция, предпочитайки да се съобрази с активи, които са демонстрирали стойност, дълготрайност, ликвидност и желателност в продължение на хиляди години.
Шектман обаче предложи по-всеобхватен подход, отхвърляйки идеята за ситуация „или/или„. Той призна, че както златото, така и Биткойн говорят на един и същ език, като подчерта общата им цел – да предизвикат порочната парична система и да вдъхновят по-младото поколение да я осъзнае.
На 21 април Биткойн премина границата от $87,000, като за последните 24 часа спечели над $3,000 благодарение на дневния ръст от над 3%.
Нова вълна от спекулации се появи на крипто пазара след голямата емисия на стабилни монети от Tether, която по-рано днес тихомълком eмитира USDT на стойност $1 милиард в мрежата на Tron.
Японската инвестиционна компания Metaplanet увеличи притежанията си в Биткойн до над $400 милиона, след като придоби 330 BTC за $28.2 милиона на средна цена от $85,605.
Биткойн се завърна, като за кратко надхвърли $87,000 за пръв път от седмици насам, тъй като условията за ликвидност в световен мащаб се подобряват, а институционалните играчи демонстрират признаци на подновен апетит, макар че опасенията около търговската несигурност в САЩ държат по-широките пазари под напрежение.