Разбивката на географското използване на криптовалутите разкри някои интересни тенденции.
Страните, които трябваше да са нависоко според този фактор не бяха открити никъде, а някои неочаквани се оказаха сериозно ангажирани с криптовалутите, според тези резултати. Те могат да бъдат нови пазари за DeFi.
Изследване от Statista разкри, че водещите страни по собственост и използване на криптовалути може да не са както се очаква.
Изпълнителният директор на SET Protocol, Феликс Фън, погледна класациите, коментирайки разбивката и отбеляза възможностите за разширяване на пространството на децентрализирани финанси.
„Изглежда има много възможности DeFi да се разшири в чужбина.“
Все пак трябва да се има предвид, че са били изследвани едва няколко хиляди души от няколко „избрани страни“.
Изненадващият резултат беше Турция да бъде начело, но това вероятно може да бъде свързано с последните икономически и политически проблеми, които поразиха нацията. Натискът върху местната валута ще подтикне хората към по-сигурни криптовалути като Биткойн.
Същият е случаят с многобройните южноамерикански държави, които съставят челната десетка. Хиперинфлацията и контрола на капитала в подобни на Аржентина, Колумбия, Чили и Венецуела (което не е включено в тези резултати) карат хората да използват криптовалути.
Драконовите режими биха могли да забавят приемането на криптовалутите, но централните им банки изискват повече контрол върху потока на финансите в рамките на своите граници.
Неотдавна бе съобщено, че банковата подкрепа за криптовалутите може да бъде застрашена вследствие на основните търговски банки в страната, които отказват да изпълнят споразумение, което предотвратява закриването на криптовалутните сметки.
Хората от други нации, като Индия и Китай, където на банките вече е забранено да се занимават с криптовалути, вече са намерили други методи за покупка и продажба на дигитални активи.
Един изненадващ пропуск беше Южна Корея, която трябваше да бъде нагоре в класацията. Също така беше изненадващо, че Япония беше толкова надолу в разбивката, като взе предвид положителното отношение на нацията към криптовалутите.
Точността на проучването е съмнителна, но възможностите за децентрализирано разширяване на финансирането в някои от тези страни не могат да бъдат пренебрегвани.
През 2019 г. DeFi нарасна със 180% по отношение на общата стойност, заключена в сферата. Вчера тази стойност достигна нов рекорд от $834 милиона според defipulse.com. Пазар на децентрализирани финанси за милиард долара вече не е далеч и тъй като цените на Етериум се възстановяват, той може да бъде точно зад ъгъла.
В момента това е просто малък пазар, но възможностите са безгранични, особено при нарастващия брой държави с ограничителни банкови практики и суров контрол на капитала. Банката ли притежава парите или хората?
Най-богатите инвеститори в Азия насочват средствата си в нова посока, отстъпвайки от активите в щатски долари и преминавайки към комбинация от злато, дигитални активи и китайски пазари.
Според бившия конгресмен Патрик Макхенри, твърдата позиция на Гари Генслер срещу криптовалутите е по-скоро политически театър, отколкото лично убеждение.
Standard Chartered ускорява навлизането си в сектора на дигиталните активи чрез новообявено партньорство с FalconX, водещ брокер, обслужващ институционални крипто трейдъри.
Интересът на инвеститорите към крипто стартъпите отново набира сила, макар и в по-малък обем.