Home

Най-голямата банка в света нарече Етериум “дигитален петрол”

11.06.2024 18:30 2мин. четене
СПОДЕЛИ: СПОДЕЛЯНИЯ
Най-голямата банка в света нарече Етериум “дигитален петрол”

Неотдавна Индустриалната и търговска банка на Китай (ICBC), която е най-големият кредитор в света, публикува подробен анализ, който показва бързото развитие и нарастващото разнообразие на дигиталните валути.

В доклада Биткойн (BTC) е сравнен със злато, докато Етериум (ETH) е наречен „дигитален петрол“.

Твърди се още, че според историка Ювал Ноа Харари човешкото въображение е било движещата сила на революцията на дигиталните валути, при която се наблюдава експоненциално нарастване както на броя на тези валути, така и на техните употреби. Освен това държавните китайски банки последователно ги подкрепят, отбеляза Матю Сигел, който работи за VanEck – ръководител на отдела за проучване на дигитални активи.

Това е така, защото различните дигитални валути са поели по различни пътища на развитие поради пазарното търсене, както е посочено в публикацията на ICBC. Биткойн (BTC) беше похвален за това, че поддържа своята оскъдност като тази на златото чрез математически консенсусен механизъм, който решава проблемите, свързани с делимостта, автентичността и преносимостта.

Възприеман като „дигитален петрол“ за бъдещите технологични постижения, Етериум (ETH) е революционен с утвърждаването на системни Web3 приложения около себе си. По този начин той се превърна в жизненоважен за децентрализираните финанси (DeFi), незаменяемите токени (NFT) и други чрез разработването на сложни смарт договори, които се език за програмиране, известен като Solidity, който може да се изпълнява на EVM (Етериум Виртуална Машина).

Въпреки всички тези постижения досега пред Етериум все още стоят някои предизвикателства, включително, но не само, несигурност в самата мрежа спрямо уязвимост към атаки от хакери; проблеми, свързани с мащабируемостта поради нарастващия брой потребители, които консумират големи количества енергия. Тези проблеми се решават чрез въвеждане на различни решения, които включват sharding техниката в рамките на Eth2.0, както и механизма за доказателство за залог (PoS).

Освен това според докладът стабилните монети играят важна роля за свързването на дигиталната с реалната икономика, като предлагат стабилност и позволяват безпроблемни транзакции. Същевременно се подчертава и как системите за дигитални валути на централните банки могат да повишат ефективността на платежните системи, да намалят разходите по транзакциите и да насърчат всеобхватността на финансите, ако се решат въпросите, свързани с неприкосновеността на личните данни, сигурността и регулирането.

Telegram

СПОДЕЛИ: СПОДЕЛЯНИЯ
Още Биткойн Новини

Биткойн и Етериум ETF-ите в САЩ продължават с отливите

Пазарът на криптовалути преживя негативна седмица, като този спад се отрази и на базираните в САЩ спот Биткойн и Етериум борсово търгувани фондове (ETF), които достигнаха многомесечни дъна.

07.09.2024 23:00 1мин. четене

Биткойн срещу злато: Питър Шиф и Питър Бранд коментират възможностите

Дългогодишният дебат между Биткойн (BTC) и златото като инвестиционни активи отново предизвика сблъсък между легендарния трейдър Питър Бранд и дългогодишния крипто скептик Питър Шиф.

07.09.2024 21:00 2мин. четене

Ето какво трябва да следят инвеститорите в Solana (SOL)

Solana (SOL), петата по големина криптовалута по пазарна капитализация, може би се приближава към значителна корекция на цената, според скорошна прогноза на крипто анализаторът Али Мартинез.

07.09.2024 20:00 2мин. четене

В какво състояние се намира пазарът според индекса на страха и алчността?

Неотдавнашният срив на крипто пазара вкара настроенията на инвеститорите в зоната на „екстремния страх“ спрямо индекса на страха и алчността на Биткойн.

07.09.2024 19:00 1мин. четене

Подкрепете CryptoDNES

QR код към биткойн адреса:

QR код към биткойн адреса:

Все още няма коментари!

Вашият имейл адрес няма да бъде публикуван.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.