DeFi пространството продължава да набира скорост.
Вече има над $10 милиарда в заключени активи в различните DeFi протоколи, според данни от DeFi Pulse.
Трите протокола с най-много заключена стойност са Uniswap с $2.07 милиарда, MakerDAO с $1.95 милиарда и Aave с $1.56 милиарда, като общата стойност стои около $11.5.
На DeFi протоколите им отне около две и половина години да стигнат $1 милиард в заключена стойност (ЗС) и им отне по-малко от година, за да стигнат $10 милиарда.
Този рязък скок вероятно се дължи на вълнението около тренда на ‘трупането на възвръщаемост’, който става все по-популярен през 2020. Идеята е да се дават стимули на доставчиците на ликвидност в мрежата.
Uniswap стана първия протокол за децентрализирано финансиране с над $2 милиарда в заключена стойност.
Общата стойност на заключените активи в протокола е около $2.03 милиарда към момента на писане на статията, според данни от DeFi Pulse. Етериум, Tether и Wrapped bitcoin (WBTC) са топ три токените по ликвидност.
Доминантността на Uniswap е около 18%. Децентрализираният протокол за заемане MakerDAO също наближава нивото от $2 милиарда в заключени активи.
Общата заключена стойност в DeFi може да не е най-добрия начин да се измерва активността в пространството, според данни от The Block Research.
Активен крипто трейдър, следи и новини, свързани с акции, S&P500 и злато. Деян обича да спортува активно, тренира редовно, занимава се с калистеника. Обича и да чете Sci-Fi книги, когато му остане време.
XRP се търгува близо до $2, след като отскочи от $1.61, предизвиквайки разговори за потенциален пробив.
Крипто пазарът продължава да се движи вертикално, без да се вижда импулс, но няколко актива – особено токените, свързани с изкуствения интелект – привличат вниманието, тъй като са в зона на свръхпокупка.
Напоследък Sui нашумя, а екосистемата привлича внимание благодарение на засилената спекулативна търговия и DeFi интереса.
Цената на Pi Coin се повиши след дългоочакваното публикуване на плана за токеномика и миграция.