Въпреки че са изправени пред регулаторни предизвикателства и проблеми с волатилността в Индия, търговията с криптовалути продължава да напредва по отношение на това, че е една от най-популярните инвестиционни възможности за индийците.
Според статистически данни, Индия е дом на най-големия брой собственици на крипто в света. Следват съответно САЩ и Русия на второ и трето място.
Една от основните причини, поради които криптовалутите успяха да наберат популярност в Индия, е фактът, че този актив предлага на инвеститорите шанс да увеличат парите си в синхрон с глобалните темпове на растеж.
По-голямата част от инвеститорите принадлежат към по-големи градове, които са проявили силен интерес към криптовалутите и са инвестирали парите си в крипто, за да получат допълнителен доход.
Криптовалутите са успели да задържат вниманието на индийските инвеститори, след като Резервната банка на Индия отмени забраната за дигитални валути през март 2020 г. Борсите за криптовалути, установени в страната, записаха значителен скок в обемите на търговия, последван от увеличаване на добавянето на потребители и продължават да получават голям трафик от хора, които се интересуват от инвестиране в пространството.
ПРОЧЕТИ ОЩЕ: Обемът на търговия на Binance достигна невероятните $100 милиарда за един ден
Zerodha, водеща борсова платформа в Индия, стана свидетел на миграция на инвеститорията към търговия с крипто. Докато закупуването на акции остава една от любимите инвестиционни алтернативи на хората, криптовалутите стават все по-популярни поради по-високата си доходност.
Междувременно данните, събрани от BrokerChooser, разкриха, че САЩ държат второто място в списъка с 27.4 милиона, следвани от Русия с 17.4 милиона и Нигерия с 13 милиона.
Главният глобален стратег на JPMorgan Chase изрази предпазливо мнение за американската икономика, предполагайки, че макар и пълна рецесия да може да бъде избегната, краткосрочните перспективи сочат бавен и неравномерен растеж.
Президентът на САЩ Доналд Тръмп поднови критиките си към политиката на Федералния резерв, призовавайки за бързо понижение на лихвените проценти и изрази съмнения в способността на председателя на Фед Джером Пауъл да се справи с процеса.
FTX, фалиралата крипто борса, която е в центъра на един от най-големите скандали в индустрията, се готви да започне мащабни изплащания на кредиторите си, считано от 30 май.
Изпълнителният директор на JPMorgan Chase Джейми Даймън предупреди, че вероятността от рецесия в САЩ все още е голяма, посочвайки като основни заплахи за икономическия растеж геополитическата нестабилност и нерешените вътрешни проблеми.