В поредица от публикации в Twitter, Дейвид Шварц, CTO на блокчейн компанията Ripple, който също е главен архитект на собствения си софтуер, отговори на някои въпроси за създаването или унищожаването на XRP.
Той обясни, че валидаторите не могат просто да унищожат XRP токени, които се съхраняват в ескроу портфейла на компанията.
Според Шварц, никой не може да създаде повече токени поради определени „сигурности“ в софтуера, които предотвратяват повече издавания. Общото циркулиращо предлагане на XRP възлиза на 100 милиарда токена, като близо 60 процента от тях са заключени в ескроу портфейла на Ripple.
Собствениците на XRP могат да заключат или унищожат своите токени, ако искат. Ако обаче валидаторите потенциално въстанат срещу Ripple и решат да изгорят активите, заключени в ескроу, сървърът, който захранва главнатас счетоводна книга на XR, просто ще ги счита за несъгласни, което може потенциално да спре мрежата.
Шварц твърди, че промяната на правилата ще изисква хард форк. Онези участници в мрежата, които са съгласни с тях, ще трябва да актуализират своя код.
Още през септември някои членове на общността на XRP, които бяха недоволни от продажбите на компанията, решиха да създадат форк, наречен Ripple One. Този план, обаче, така и не се осъществи.
Крипто пазарът изглежда навлиза в критична фаза, като анализаторите предполагат, че едно последно коригиращо движение може да бъде предшественик на значително рали – особено сред алткойните.
Последните ценови движения на Shiba Inu разкриват пазар, който е в състояние на нерешителност.
Голям притежател на Eтериум ликвидира над 10,000 ETH в ход, който озадачи ончейн анализаторите, като загуби 2 милиона, въпреки че водещия алткойн продължава да отчита впечатляващи месечни печалби.
Последните печалби на Solana може да не разкриват цялата картина, според изпълнителния директор на MakroVision, Жоао Уедсън, който счита, че двойката SOL/BTC е на път да продължи да бележи по-слаби резултати.