Наскоро се популяризира фразата "Етериум е пари" в крипто пространството.
От скоро много от поддръжниците на Етериум твърдят, че валутата скоро може да удовлетвори всички условия, нужни, за да се класира като ‘пари’.
Те са:
Не всички са толкова склонни да приемат идеята. Антъни Помплиано обясни в дълга блог публикация защо идеята, че втората по пазарна капитализация криптовалута може да се класира като пари, е фундаментално грешна.
Еик Ворхийс подчерта, че твърдението, че Етериум е подобен на фиатните пари е грешно. Той напомни, че стойността се определя от отворен пазар, а не от правителствен декрет.
Той обясни, че Етериум не е много по-различен от фиатните валути, визирайки това, че няма фиксирано предлагане и решенията по отношение на монетарната политика се вземат от централизирана група.
“Структурата на Етериум е подобна на тази на сегашната фиатна монетарна политика, където тези, които вземат решения могат да увеличават или намаляват производството на нови пари в системата.”
Като допълнение, Помплиано твърди, че Етериум исторически е бил по-волатилен от Биткойн. Тези две характеристики, твърди той, правят Етериум негоден да бъде класифициран като пари.
XRP може да се подготвя за поредния значителен пробив, тъй като техническите сигнали са в синхрон, а регулаторният натиск продължава да отслабва.
Водещата стабилна монета на Tether, USDT, преминава през мащабна миграция – този път в полза на блокчейна на Tron.
Според последните проучвания на водещи изследователи в областта на криптовалутите, дизайнът на Етериум, базиран на консенсусния механизъм за доказателство за залог, може да му осигури по-силна защита срещу атаки в сравнение със системата на Биткойн, базирана на доказателство за работа.
Напрежението в общността на Cardano ескалира след сериозни обвинения срещу нейния основател, Чарлз Хоскинсън, за предполагаемо неправомерно управление на над 300 милиона ADA токена.