Глобалната услуга за парични преводи MoneyGram изясни естеството на сътрудничеството си със своя блокчейн партньор Ripple след неотдавнашната проверка на последния от Американската комисия по ценни книжа и борси.
В изявление за пресата, публикувано на 23 декември, MoneyGram разкри, че никога не е използвал услугите на контрагентите на Ripple, а именно ликвидност при поискване (ODL) и RippleNet, за валутни транзакции.
„Като напомняне, MoneyGram не използва ODL платформата или RippleNet за директни преводи на потребителски средства – дигитални или други. Освен това MoneyGram не е замесена в делото на SEC.“
Компанията добави:
MoneyGram продължи да използва другите си традиционни контрагенти за валутна търговия през целия срок на споразумението с Ripple и не зависи от платформата Ripple, за да задоволи своите нужди от валутна търговия.
Още през юни 2019 г. Ripple и MoneyGram сключиха стратегическо партньорство за трансгранични плащания. Като част от сътрудничеството, Ripple трябваше да инвестира до $50 милиона в замяна на акции на MoneyGram.
През февруари MoneyGram разкри и допълнителна инвестиция от Ripple в размер на $11,3 милиона. Въпреки това, както по-рано се съобщава, Ripple продаде около $15 милиона от дела си в MoneyGram.
Откровението на MoneyGram, че не зависи от услугите на Ripple, попада в съответствие с предишни събития. По-рано през годината гигантът за парични преводи дебютира услуга за парични преводи в реално време, базирана на Visa, а не на своя блокчейн партньор.
Друг сътрудник на Ripple, Intermex, също разкри още през март, че не използва платформата на компанията за парични преводи на нейния „основен пазар“.
Изявлението на MoneyGram е последното в поредица от действия, предприети от компании във връзка с Ripple или XRP. В сряда инвестиционният фонд Bitwise Asset Management ликвидира своите XRP средства.
Няколко крипто борси също започнаха да делистират XRP токена, като според съобщенията Coinbase предполагаемо обмислят същата възможност. Последствията от съдебния иск SEC също оказаха отрицателен натиск върху цената на XRP, спадайки с над 40% в сряда.
Докато все повече публични компании предприемат смели стъпки, за да напълнят балансите си с Биткойн, Coinbase – едно от най-известните имена в бранша – умишлено избягва да следва този път, посочвайки дългосрочното управление на риска и съобразяването с клиентите като основни причини.
След два интензивни дни на преговори в Женева, представители на САЩ и Китай са постигнали споразумение по ключови търговски въпроси, което проправя пътя за ново споразумение, целящо да намали търговския дефицит на САЩ.
Изпълнителният директор на Ark Invest, Кати Ууд, вярва, че американската икономика е на прага на повратна точка.
Биткойн може би вече привлича вниманието на най-големите държавни инвеститори в света, но според Антъни Скарамучи от SkyBridge Capital, истинският поток няма да започне, докато Вашингтон не осигури регулаторна сигурност.