Компанията за парични преводи MoneyGram стартира своята услуга, базирана на Stellar, след месеци на тестване.
Компанията за парични преводи MoneyGram със седалище в Далас обяви стартирането на услуга за превод на криптовалути в партньорство с Фондацията за развитие на Stellar (SDF).
Услугата е въведена на няколко основни пазара за парични преводи, включително Филипините и САЩ. Oчаква се до края на годината тя да стартира в още държави.
Потребителите ще могат да конвертират фиатни валути, като например щатски долари или евро, в криптовалутни токени.
Kонкурентът на Ripple официално обедини сили с MoneyGram през октомври миналата година, за да пилотира незабавни преводи на криптовалути с помощта на стабилната монета USD Coin (USDC) на Circle.
Втората по големина стабилна монета, обвързана с долара, заработи в мрежата на Stellar още през февруари 2021 г. MoneyGram и Stellar започнаха да работят по съвместния проект през март миналата година.
Сега, когато услугата е пусната в няколко държави след месеци на тестване, се очаква тя да стимулира финансовото приобщаване в районите с небанкирано население.
ПРОЧЕТИ ОЩЕ: Забраната за добив на крипто в Ню Йорк привлече сериозни критики
Блокчейн консултантът Ellipic също обяви, че си партнира с MoneyGram, за да предостави на компанията решения за блокчейн анализ.
Главният изпълнителен директор на Stellar Development Foundation Денел Диксън подчерта, че около 2 млрд. души трябва да използват пари в брой, тъй като нямат достъп до цифровата икономика.
MoneyGram беше принудена да прекъсне широко рекламираното си партньорство с блокчейн компанията Ripple, след като последната беше изправена пред съда от Комисията за ценни книжа и борси на САЩ. Компанията използваше решенията на Ripple за ликвидност при поискване (ODL) за търговия с чуждестранна валута (FX).
С повече от 350,000 локации на агенти по целия свят, MoneyGram може да даде така необходимия тласък на приемането на крипто.
JPMorgan направи крачка към интегрирането на публичния блокчейн, като за първи път осъществи транзакция с токенизирани ценни книжа на Министерството на финансите на САЩ извън своята частна инфраструктура.
Най-богатите инвеститори в Азия насочват средствата си в нова посока, отстъпвайки от активите в щатски долари и преминавайки към комбинация от злато, дигитални активи и китайски пазари.
Според бившия конгресмен Патрик Макхенри, твърдата позиция на Гари Генслер срещу криптовалутите е по-скоро политически театър, отколкото лично убеждение.
Тайланд се готви да емитира дигитални инвестиционни токени на стойност $150 милиона, като чрез блокчейн технологията ще отвори достъп до държавни облигации за обикновените граждани.