Фирмата за трансгранични плащания MoneyGram вчера публикува изявление в светлината на неотдавнашните действия на Комисията по ценни книжа и борси (SEC) срещу Ripple.
По-рано тази седмица SEC обвини Ripple – фирмата, която стои зад криптовалутата XRP – в набиране на 1,3 милиарда долара чрез предлагане на нерегистрирани ценни книжа.
SEC твърди, че Ripple е събрала тези средства чрез нерегистрирани XRP продажби на инвеститори по целия свят – включително в САЩ, над които SEC има юрисдикция. Цената на XRP е спаднала с над 50% тази седмица, сред последиците от действията на SEC срещу Ripple.
„Понастоящем компанията не е била уведомена или е била наясно за някакво негативно въздействие върху нейното търговско споразумение с Ripple, но ще продължи да следи за всяко потенциално въздействие, тъй като [делото тепърва ще се развива]“, се казва в изявление на екипа на MoneyGram.
Търговското споразумение на MoneyGram с Ripple се отнася до използването на платформата за търговия с чуждестранна валута и блокчейн на Ripple. MoneyGram обаче заяви, че „продължава да използва другите си традиционни контрагенти за търговия с чуждестранна валута“ и не се нуждае от платформата, предоставена от Ripple, за да задоволи нуждите си от търговия с чуждестранна валута.
„За напомняне MoneyGram не използва ODL платформата или RippleNet за директни преводи на потребителски средства – дигитални или други […]”, пише в изявлението.
MoneyGram е едно от многото партньорства, които Ripple установи през последните години. Според уебсайта на Ripple клиентите на компанията са общо „300+ финансови институции в над 40 страни по света“.
Такъв пример е Santander, една от най-големите банки в света. Партньорството между Ripple и Santander има за цел да рационализира международните плащания.
„Ripple ни помага да се справим директно с въпросите за бързината и прозрачността около международните плащания, повдигнати от нашите клиенти, и да подобрим изпращането на пари в чужбина“, каза Ед Мецгер, главен технологичен директор на в Santander.
Другите клиенти на Ripple включват Standard Chartered и American Express, и двата гиганти на традиционната финансова индустрия.
Всеки от 300+ клиенти на Ripple ще следи внимателно следващия ход на SEC.
Изпълнителният директор на Ark Invest, Кати Ууд, вярва, че американската икономика е на прага на повратна точка.
Биткойн може би вече привлича вниманието на най-големите държавни инвеститори в света, но според Антъни Скарамучи от SkyBridge Capital, истинският поток няма да започне, докато Вашингтон не осигури регулаторна сигурност.
Анонимен крипто трейдър с псевдоним Джеймс Уин шокира трейдинг общността с невероятни печалби на Hyperliquid, децентрализирана борса, която набира популярност сред играчите с висока степен на риск.
Във Вашингтон се заражда нова полемика, след като няколко сенатори от Демократическата партия поискаха разследване на предполагаемите връзки на президента Доналд Тръмп с крипто гиганта Binance.