Начало » Миньорите местят BTC към борсите – Рубини признава Биткойн?

Миньорите местят BTC към борсите – Рубини признава Биткойн?

09.11.2020 12:15 2 мин. четене
СПОДЕЛИ: СПОДЕЛЯНИЯ
Миньорите местят BTC към борсите – Рубини признава Биткойн?

Приливът на Биткойн към борси от миньорски пулове нарасна рязко в последните 24 часа, според данни от Glassnode.

Междувременно, BTC се търгува на $15,452.

 

Данни от Glassnode показват, че в последните 24 часа миньорите изпращат много повече Биткойн към борсите от преди.

 

Обемът на BTC, прехвърлен от миньорите към борсите, е скочил значително, отчитайки ръст от 271.6%, ако съдим по 2-дневната плъзгаща се средна. Обемът скочи от 6.754 BTC до 25.101.

 

Миньорите изпращат техния Биткойн до обмени, за да фиксират печалбите си. 

 

На 6-ти ноември, флагманската криптовалута се изстреля през нивото от $15,000, достигайки $15,971. Това е най-високата стойност, която криптовалутата е отчела от началото на 2018.

 

На 8-ми ноември, Нуриел Рубини най-накрая призна Биткойн като ‘частичен’ запас от стойност в интервю с Yahoo! Finance. Икономистът призна не разглежда Биткойн като валута, но каза в интервюто, че може да е запас от стойност.

 

“Може да е частичен запас от стойност, за разлика от хиляди други (както аз ги наричам, ш**койни), той не може да бъде обезценен лесно, тъй като има алгоритъм, който решава с колко предлагането на Биткойн ще се увеличи с течение на времето.”

 

Той добави, че повечето алткойни са по-зле от Федералния резерв на САЩ. Рубини, предвидил кризата от 2008 и 2009,  смята, че дигиталните валути на централните банки ще направят криптото ненужно. 

 

“Като имаме дигитални валути на централни банки, всеки индивид ще има сметка с централна банка за разплащания. Така че не само, че не ви трябва крипто, дори не ви трябва Venmo, дори не ви трябва банкова сметка, дори не ви трябва чек.”

 

Ограниченията на дигитални валути на централните банки са многобройни, така че мнението на Рубини отново изглежда повърхностно. Важно е да се подчертае и липсата на консистентност в аргументите на икономиста. От една страна, Биткойн не е валута и е ‘частичен запас от стойност’, от друга, дигиталните валути на централните банки са пряка конкуренция на BTC. Също така, ако Рубини твърди, че не може да се има доверие на Федералния резерв и политиките им за печатане на пари, то по какъв начин би могъл дигиталният долар да реши този проблем? Винаги ще има търсене за децентрализираните мрежи, а по дефиниция, една централна банка не може да създаде такава.

Telegram

СПОДЕЛИ: СПОДЕЛЯНИЯ
Още Биткойн Новини

Биткойн: Измина 1 година от халвинга – какви са очакванията?

Навърши се една година от последното халвинг събитие на Биткойн и дългосрочните притежатели имат повод за оптимизъм.

21.04.2025 11:30 2 мин. четене Alexander Zdravkov

Супермаркет в Швейцария започва да приема плащания в Биткойн

Супермаркет в Цуг, Швейцария, започна да приема плащания с Биткойн, с което се присъединява към разширяващия се списък с търговци на дребно, които приемат криптовалути.

20.04.2025 9:00 2 мин. четене Alexander Zdravkov

Eто как се представят топ криптовалутите на фона на пазарната стагнация

След период на несигурност и голяма ценова волатилност на пазарите на акции и криптовалути на фона на сътресенията с митата на Тръмп, инвеститорите изглеждат по-спокойни.

19.04.2025 20:01 2 мин. четене Alexander Zdravkov

Биткойн срещу злато: Кой актив се купува по-лесно?

Тъй като златото достига нови рекорди, много крипто ентусиасти търсят диверсификация, като инвестират в благородния метал.

19.04.2025 7:00 2 мин. четене Alexander Zdravkov
Все още няма коментари!

Вашият имейл адрес няма да бъде публикуван.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.