Градската комисия на Маями успешно прие резолюция, предложена от кмета Франсис Суарес, която позволява на общинските служители да получават заплащане в Биткойн.
Работниците на града ще могат да получават или част от заплатите си, или цялата си заплата в най-голямата криптовалута в света.
Жителите на Маями могат да плащат такси и данъци в Биткойн, което по същество прави втория по големина град на Флорида основен център за криптовалути.
Във видеопосланието си Суарес изрази благодарността си към комисарите за превръщането на Маями в „град, приемащ технологията на криптовалутите„.
Този ход на Суарес е част от усилията му да превърне Маями в следващата Силициева долина, тъй като големите технологични компании бягат от Сан Франциско.
Маями може също да вложи своите резерви в Биткойн в бъдеще, твърди Суарес.
Колкото и сюрреалистично да звучи, американските политици сега се надпреварват що се отнася до приемащо отношение към криптовалутите, тъй като индустрията отбелязва бърз растеж.
Бившият кандидат за президент на Демократическата партия Андрю Янг, който в момента заема водеща роля в надпреварата за кмет на Ню Йорк, иска да инвестира в превръщането на Голямата ябълка в нов център за Биткойн.
След седмици на интензивна институционална активност, която помогна на Биткойн да прескочи границата от $100,000, притокът към американските спот ВТС ETF-и отбеляза временно затишие между 6 и 12 май.
Бързото възстановяване на Биткойн над $104,000 предизвика вълна от оптимизъм в крипто средите, но по-важният въпрос остава: Това ли е само началото?
Макар цената на Биткойн да се възстанови напоследък, ентусиазмът към спот ETF-ите изглежда да затихва. Седмичните движения към американските ВТС ETF-и са спаднали рязко, което сигнализира за пауза в агресивната институционална акумулация.
Strategy направи поредния масивен ход в областта на Биткойн, добавяйки 13,390 BTC към вече значителните си крипто резерви.