MFSA (Malta Financial Services Authority) публикува консултационен документ относно възможното въвеждане на "Тест за финансови инструменти", който законосъобразно ще дефинира виртуалните токени.
Тестът за финансов инструмент, предложен за първи път 30-ти ноември относно първоначалните предлагания на монети (ICO), виртуални валути и свързаните с тях доставчици на услуги, би определил дали даден актив на дистрибутираната счетоводна книга (DLT) попада в обхвата на традиционните финансови правила на ЕС и предложеният от Малта (съответно и MFSA) Закон за виртуалните финансови активи (VFAA).
В отговор на положителните отзиви, получени по случай на теста за финансовия инструмент. Циркулярно писмо на MFSA от 13-ти април гласи следното:
„разглежда въвеждането на теста като задължително изискване съгласно VFAA, приложимо както в контекста на първоначалното предлагане на монети (“ ICO „), както и по време на посредничеството на DLT активи.“
Документът отбелязва относно теста за финансовия инструмент , че MFSA „търси обратна връзка от индустрията„, преди да продължи с процеса на създаване на окончателна версия на теста, а хората могат да изразят мнението си чрез проучване, което ще бъде провеждано до 4-ти май.
Малта понастоящем се опитва да изгради репутация като „Blockchain остров“, като създаде отворена към крипто регулаторна среда. Малта издаде документ през февруари – „Малта – лидер в регулацията на DLT“ – и предложи Малтийския законопроект за цифровата иновация и VFAA с цел да привлекат крипто бизнеси.
Най-големият крипто обмен на света по обем на търговията – Binance – наскоро обявиха, че ще открият офис в Малта, което е приветствано лично от министър-председателя на Малта Джоузеф Мускат. Третият по големина крипто обмен в света, OKEx, също обяви плановете си миналата седмица да се разшири до Малта.
Активен крипто трейдър, следи и новини, свързани с акции, S&P500 и злато. Деян обича да спортува активно, тренира редовно, занимава се с калистеника. Обича и да чете Sci-Fi книги, когато му остане време.
Нов доклад на Банката за международни разплащания (BIS) разпали отново сблъсъка между традиционните финансови органи и крипто света.
Председателят на Федералния резерв Джеръм Пауъл намекна, че американските банки може скоро да проявят повече гъвкавост, когато става въпрос за работа с дигитални активи – забележителна промяна от предпазливия подход, поддържан от регулаторите през последните години.
Притесненията относно неконтролираното влияние във Вашингтон предизвикаха нов законодателен натиск за затягане на етичните правила за федерални съветници на непълно работно време по повод връзки с мощни корпорации.
Ню Йорк може скоро да позволи на жителите си да използват дигитални активи като Биткойн и Етериум, за да плащат задълженията си към щата.