Прокурорите на САЩ твърдят, че Антъни Госн, син на международния беглец от закона Карлос Госн, използва Coinbase, за да плати 63 биткойна на двама мъже в замяна на извеждането на баща му от Япония.
Според доклад на The Wall Street Journal, публикуван на 23-ти юли, властите твърдят, че бившият шеф на Renault и Nissan, Карлос Госн, е бил измъкнат от Япония през декември 2019 г. от Майкъл и Питър Тейлър, след като сина на беглеца е заплатил 63 BTC ($500,000). Докладът твърди, че Coinbase е предоставила на японските следователи доказателства за транзакциите по сметката на Госн, включително преводи на BTC към сметка, принадлежаща на Питър Тейлър.
Госн прехвърлил 63 BTC между януари и май 2020 г. в седем отделни транзакции на стойност около $500,000 по това време. В заявките се вижда и банкова сметка, принадлежаща на Питър Тейлър, която през октомври 2019 г. получи два банкови превода на обща стойност $870,000 от Карлос Госн.
Според доклада в момента властите на САЩ държат Майкъл Тейлър, бивша зелена барета, и Питър по искане на Япония, които искат екстрадиция.
Госн първоначално беше арестуван през ноември 2018 г. по обвинения в невярно счетоводство и опит за прехвърляне на $16,6 милиона лични загуби към счетоводните книгите на Nissan. Госн беше поставен под домашен арест близо година, преди да направи бягството си миналия декември.
Активен крипто трейдър, следи и новини, свързани с акции, S&P500 и злато. Деян обича да спортува активно, тренира редовно, занимава се с калистеника. Обича и да чете Sci-Fi книги, когато му остане време.
Скорошна кибератака, насочена към профил в социалните медии на правителствен служител на Обединеното кралство, подчерта продължаващите опасения относно крипто измамите онлайн.
Бивш NFT трейдър е изправен пред потенциална присъда в затвора, след като призна, че е укрил милиони печалби чрез недекларирани продажби на дигитални активи.
Изследователи в областта на киберсигурността алармират за появата на нова и все по-усъвършенствана атака, насочена към крипто общността.
Усилията на Австралия за борба с крипто измамите се засилиха, като Комисията за ценни книжа и инвестиции (ASIC) се насочи към 95 компании, за които се твърди, че са участвали в схеми, като например „pig butchering“.