Home

Метавселената може да струва $13 трилиона до 2030 г., според Citi

04.04.2022 7:31 2мин. четене
СПОДЕЛИ: СПОДЕЛЯНИЯ
Метавселената може да струва $13 трилиона до 2030 г., според Citi

Citi е поредният банков гигант, който дава оптимистична прогноза за метавселената, която предвижда бъдещето на интернет като колекция от децентрализирани технологии и виртуални среди.

Според глобалната инвестиционна банка със седалище в Ню Йорк, икономиката на метавселена може да достигне $13 трилиона до 2030 г.

Докато някои остават подозрителни към метавселената, гигантът от Уолстрийт казва, че вижда огромен потенциал в концепцията за разширена реалност.

Според анализа на Citi, метавселената главно се дефинира в момента като комбинация от платформи за онлайн гейминг, които разчитат до голяма степен на 3D интерактивна игра с други или офлайн разширена реалност.

Това обаче ще се промени през следващите години. Мултинационалният кредитор очаква потребителската база на метавселената да нарасне до 5 милиарда.

Концепцията за метавселената според Citi

Разбирането на Citi за метавселената е по-широко от приложенията за игри и виртуална реалност. Обширната им визия обхваща интелигентни производствени технологии, виртуална реклама, онлайн събития като концерти и дигитални валути като Биткойн.

Не Изпускай
МВФ – Инвазията на Украйна засилва приемането на крипто

Citi обаче отбеляза, че това ще отнеме време, тъй като средата за стрийминг на съдържание на метавселената вероятно ще изисква „повишаване на изчислителната ефективност от повече от 1,000 пъти спрямо днешните нива“.

Според отчета на банката:

Вярваме, че метавселената е следващото поколение на интернет, което слива физическия и дигиталния свят по постоянен и завладяващ начин, вместо да бъде среда на чисто виртуална реалност.

В доклада се посочва, че цифрата от 5 милиарда е приблизителна. Това включва потребителска база на мобилни телефони и ако метавселената е ограничена до VR/AR устройства, тя предвижда аудитория от по-близо 1 милиард.

Много работа за вършене

Citi заяви, че постигането на визията на банката за „Смел нов мета свят“ до 2030 г. ще изисква значителни инвестиции и технологични подобрения.

Докладът на Citi от 184 страници се задълбочава в много аспекти на метавселената.

ПРОЧЕТИ ОЩЕ
Shiba Inu разкриха подробности за проекта си за метавселена

Те съдържат дефиниция на виртуалната сфера, нейната инфраструктура, криптоактиви като NFT, пари и DeFi, както и регулаторни промени, засягащи виртуалния свят.

Други играчи на Уолстрийт са с бичи възгледи

Междувременно Goldman Sachs оцени стойността на сектора на $12.5 трилиона в доклад от декември, въз основа на бичи сценарий, при който 70% от дигиталната икономика се насочва към метавселената и след това се удвоява като размер.

Morgan Stanley, друг известен инвестиционен посредник, прогнозира същата цифра за метавселената през ноември миналата година.

Bank of America, от друга страна, посочи, че метавселената представлява голяма възможност за цялата крипто индустрия.

Telegram

СПОДЕЛИ: СПОДЕЛЯНИЯ
Още Други Новини

Ще успее ли да се спаси китайската икономика с допълнителни $142 милиарда?

Китай обмисля значително увеличаване на капитала с около $142.4 милиарда (1 трилион юана), за да подкрепи най-голямата си държавна банка, с цел да съживи отслабващата икономика и стагниращите пазари.

26.09.2024 22:00 1мин. четене Alexander Zdravkov

Джъстин Сън мести милиони в TUSD: Предстои ли пазарна турбуленция?

Неотдавнашната дейност на Джъстин Сън, основател на Tron блокчейна, привлече вниманието, след като на различни адреси бяха прехвърлени милиони в TUSD – стабилни монети, обвързани с щатски долари.

26.09.2024 21:30 1мин. четене Alexander Zdravkov

Черна гора използва екстрадицията на До Куон като инструмент в сделка според бивш министър

Бившият министър на правосъдието на Черна гора Андрей Милович изрази сериозна загриженост относно потенциалната връзка между екстрадирането на съоснователя на Terraform Labs До Куон и концесионната сделка за черногорските летища с Южна Корея.

26.09.2024 20:30 2мин. четене Kosta Gushterov

ОАЕ се превръща във водещ крипто център според доклад на Chainalysis

В неотдавнашен доклад на Chainalysis се подчертава, че Обединените арабски емирства (ОАЕ) се открояват в глобалната активност в областта на криптовалутите, като показват значителен ръст във всички категории по размер на транзакциите.

26.09.2024 20:00 1мин. четене Kosta Gushterov

Подкрепете CryptoDNES

QR код към биткойн адреса:

QR код към биткойн адреса:

Все още няма коментари!

Вашият имейл адрес няма да бъде публикуван.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.