Според данни от BitEye меме монетите са регистрирали впечатляваща възвръщаемост от 1,834% от началото на 2024 г., което ги прави най-печелившия сектор.
На второ място се нарежда секторът на токенизираните реални активи (RWA), предоставяйки 214% възвръщаемост на инвеститорите. Блокчейн проектите от сектора на изкуствения интелект (AI) и децентрализираните мрежи за физическа инфраструктура (DePIN) отбелязаха възвръщаемост от съответно 72% и 59%.
След това идва ред на дигиталните активи като Биткойн и Етериум като ETH донесе почти 50% печалба от началото на годината, а Биткойн – около 45%.
Платформите на първи слой имаха средна възвръщаемост от 43%. Сектори като този на игрите и децентрализираните финанси (DeFi) изостанаха, но все пак отбелязаха скромна възвръщаемост от съответно 19% и 3%.
От друга страна секторът на платформите от втори слой отбеляза значителен спад, като загубите възлизаха средно на около 40.6%.
Почти една четвърт от 200-те най-големи криптовалути достигнаха най-ниските си ценови равнища за повече от година, което породи опасения за потенциална капитулация на пазара.
Един от най-очакваните проекти в криптовалутната общност бе стартиран по-рано днес и привлече значително внимание.
Бразилия прави крачки напред в крипто сектора с одобрението на първия си спот XRP борсово търгуван фонд (ETF).
Pi Network официално стартира своята главна мрежа, която позволява на потребителите свободно да търгуват и прехвърлят Pi Coin без предварителни ограничения.