Според данни от BitEye меме монетите са регистрирали впечатляваща възвръщаемост от 1,834% от началото на 2024 г., което ги прави най-печелившия сектор.
На второ място се нарежда секторът на токенизираните реални активи (RWA), предоставяйки 214% възвръщаемост на инвеститорите. Блокчейн проектите от сектора на изкуствения интелект (AI) и децентрализираните мрежи за физическа инфраструктура (DePIN) отбелязаха възвръщаемост от съответно 72% и 59%.
След това идва ред на дигиталните активи като Биткойн и Етериум като ETH донесе почти 50% печалба от началото на годината, а Биткойн – около 45%.
Платформите на първи слой имаха средна възвръщаемост от 43%. Сектори като този на игрите и децентрализираните финанси (DeFi) изостанаха, но все пак отбелязаха скромна възвръщаемост от съответно 19% и 3%.
От друга страна секторът на платформите от втори слой отбеляза значителен спад, като загубите възлизаха средно на около 40.6%.
Институционалният интерес към криптовалутите изглежда се възстановява, като американските спот Биткойн и Етериум ETF-и привлякоха общо над $1 милиард нетни входящи потоци в четвъртък, отбелязвайки най-силното си дневно представяне от януари насам.
След месеци на пазарна нестабилност, притежателите на Eтериум отново са на печалба.
Internet Computer Protocol (ICP) отбеляза подновен интерес от страна на инвеститорите, като се повиши с 6.7% през последния ден и с над 19% през този месец.
Един малко известен токен в SocialFi пространството прави фурор, след като донесе астрономически печалби на няколко ранни поддръжници.