Home

Мексикански сенатор предлага законопроект за озаконяване на Биткойн

04.07.2022 11:35 2 мин. четене
СПОДЕЛИ: СПОДЕЛЯНИЯ
Мексикански сенатор предлага законопроект за озаконяване на Биткойн

Сенаторът от Федералния конгрес на Мексико Индира Кемпис предложи обещаващ законопроект.

Ако той бъде приет, ще направи Биткойн законно платежно средство в страната и ще бъде включен в паричното законодателство на Мексико.

В документ от 28-ми юни се казва следното:


Реформира се чрез допълнение към член 2 от Паричния закон на Мексиканските съединени щати, който да гласи следното:

Член 2 Биткойн (BTC) ще се счита за законно платежно средство в Мексиканската република.


Въпреки че през април миналата година Кемпис представи на асамблеята две предложения за промяна на закона, в нито едно от тях не се спомена Биткойн или други подобни цифрови активи.


По-специално, предмет на предложената ревизия беше член 2 от законодателството. Той беше създаден, за да „включи виртуалните активи като част от цифровите видове, които могат да бъдат в обращение на националната територия; за тази цел той установява, че само централната банка може да бъде тази, която емитира цифрова валута”.


Кемпис обосновава приемането на Биткойн в законопроекта с аргумента, че около половината от мексиканците нямат достъп до традиционната финансова система на страната, което създава огромен проблем за страната.


Необходимо е да се извършат действия [да се приеме Биткойн], за да може използването на технологиите да насърчи и гарантира финансовото приобщаване”, каза тя.


Според Кемпис фактът, че 56% от населението на Мексико няма официална спестовна сметка, се изразява в липса на доверие и интерес към банковите институции. Тя иска тази част от населението да може да получи достъп до официален финансов инструмент за спестяване.


От друга страна, курсът на действие, който правителството и Централната банка на Мексико са предприели, е в пряко противоречие със закона, внесен от сенатор Кемпис. 

ПРОЧЕТИ ОЩЕ: Биткойн ще направи последен спад до $10,000- твърди анализатор на CNBC

През януари Централната банка на Мексико обяви, че работи по създаването на цифрово песо, собствена цифрова валута на централната банка (CBDC), и че се очаква то да бъде в обращение до 2024 г., за да помогне на мексиканците да преодолеят трудностите си при достъпа до финансови услуги. 


Освен това през юни министърът на финансите на Мексико Артуро Херера заяви, че използването на криптовалути не е разрешено в рамките на мексиканската финансова система, и добави, че тази забрана вероятно няма да се промени в близко бъдеще. 

Херера заяви, че тази забрана вероятно няма да се промени в близко бъдеще, след като един от най-богатите хора в Мексико, Рикардо Салинас Плиего, заяви, че работи за превръщането на Banco Azteca в първата банка в страната, която да приема Биткойн.


Telegram

СПОДЕЛИ: СПОДЕЛЯНИЯ
Още Биткойн Новини

Strategy се подготвя за още покупки на Биткойн

Майкъл Сейлър, съосновател на Strategy (MicroStrategy), намекна за още една голяма покупка в Биткойн след кратка пауза в придобивките.

24.02.2025 8:00 2 мин. четене Alexander Zdravkov

Пътят на Биткойн към нов исторически връх: Крипто стратег прогнозира $126,000 до април

Известен крипто стратег, който има опит в изготвянето на точни прогнози за Биткойн, е уверен, че BTC ще достигне нов исторически връх през следващите месеци.

23.02.2025 17:00 2 мин. четене Kosta Gushterov

Ел Салвадор спира ежедневните покупки на Биткойн на фона на споразумението за заем с МВФ

Редовната дейност на Салвадор по закупуване на Биткойн изглежда е спряла, като последната регистрирана покупка от портфейл на страната е от 17 февруари, според Arkham Intelligence.

23.02.2025 14:00 2 мин. четене Kosta Gushterov

Русия се стреми да класифицира криптовалутите като имущество

Русия затяга контрола върху регулирането на криптовалутите, като Върховният съд се готви да класифицира дигиталните активи като собственост при наказателни дела.

23.02.2025 11:00 2 мин. четене Alexander Zdravkov

Подкрепете CryptoDNES

QR код към биткойн адреса:

QR код към биткойн адреса:

Все още няма коментари!

Вашият имейл адрес няма да бъде публикуван.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.