След неотдавнашното разширяване на алианса БРИКС, Международният валутен фонд (МВФ) изрази подкрепата си за тази коалиция.
Говорителят на МВФ Джули Козак изтъкна положителното въздействие на алианса, като подчерта засилването на глобалното сътрудничество и потенциала, който той притежава за развитието на тази идея.
В четвъртък Козак подчерта, че БРИКС служи като нагледен пример за „засилено и разширено международно сътрудничество, заедно със задълбочаване на търговските и инвестиционните връзки между групи държави„.
Основната цел на блока БРИКС е създаването на многополюсен свят. Този алианс горещо се застъпва за по-голямо влияние на глобалния юг и активно се противопоставя на преобладаващото господство на Запада. Акцентът им е в отстояването на перспективата за засилване на многополюсността.
По-конкретно, от МВФ признаха този икономически блок за значителна илюстрация на един свят, който става все по-взаимосвързан, тъй като държавите си сътрудничат. МВФ дори стига дотам, че насърчава по-нататъшното разширяване на този съюз.
Джули Козак заяви:
Ние от все сърце приветстваме и насърчаваме засиленото международно сътрудничество и задълбочаването на търговските и инвестиционните връзки между групи държави, включително БРИКС, стига те да са насочени към минимизиране на фрагментацията на пазара, стимулиране на търговията и намаляване на инвестиционните разходи.
Освен това Козак подчерта, че МВФ се противопоставя на глобалната дезинтеграция. Напротив, те се застъпват за международното сътрудничество, което може да се постигне чрез икономически съюз като БРИКС. Според Козак един разделен свят би довел до значителни разходи за световната икономика.
Докато все повече публични компании предприемат смели стъпки, за да напълнят балансите си с Биткойн, Coinbase – едно от най-известните имена в бранша – умишлено избягва да следва този път, посочвайки дългосрочното управление на риска и съобразяването с клиентите като основни причини.
След два интензивни дни на преговори в Женева, представители на САЩ и Китай са постигнали споразумение по ключови търговски въпроси, което проправя пътя за ново споразумение, целящо да намали търговския дефицит на САЩ.
Изпълнителният директор на Ark Invest, Кати Ууд, вярва, че американската икономика е на прага на повратна точка.
Биткойн може би вече привлича вниманието на най-големите държавни инвеститори в света, но според Антъни Скарамучи от SkyBridge Capital, истинският поток няма да започне, докато Вашингтон не осигури регулаторна сигурност.
Много интересно защо няма водещи държави от по бедните в света които да имат равна роля в тоя Брикс а уж искат да правят баланс на силите и независимост от долара това да поредните лъжи от другите големи държави и жалко че още им се връзват някои