Mastercard си партнира с Mercuryo, за да пусне крипто дебитна карта в евро, която позволява на потребителите да харчат криптовалути като Биткойн от портфейли за самостоятелно попечителство при над 100 милиона търговци в световен мащаб.
Тази инициатива следва предишното сътрудничество на Mastercard с MetaMask, което отразява ангажимента на платежния гигант да свърже традиционните финанси и блокчейн технологията.
Портфейлите за самостоятелно попечителство позволяват на потребителите да контролират изцяло своите дигитални активи, без да разчитат на централизирани платформи, като банки или борси.
За разлика от попечителските портфейли, при които трета страна управлява сигурността на средствата, портфейлите за самостоятелно попечителство изискват от потребителите да бъдат единствен пазител на своите частни ключове.
Освен това Кристиан Рау, старши вицепрезидент на Mastercard за крипто и финтех възможности, подчерта ангажимента на компанията да подобри опита на портфейлите за самостоятелно попечителство.
Разширяващите се услуги на Mastercard в областта на криптовалутите са свързани с определени такси. Дебитната карта, издавана от Mercuryo, начислява такса за издаване в размер на 1.6 евро, месечна такса за поддръжка в размер на 1 евро и такса в размер на 0.95% за конвертиране на криптовалута в традиционна валута.
Mastercard задълбочава участието си в крипто пространството с нова глобална инициатива, която ще позволи на потребителите да харчат стабилни монети толкова лесно, колкото и фиатните валути.
Южна Корея току-що стана най-новата дестинация в глобалното разгръщане на крипто плащанията на RedotPay.
Бутан прави смела крачка към обединяването на туризма и дигиталните финанси, позволявайки крипто плащания за посетители в цялата страна.
Tether, известен най-вече с това, че стои зад стабилната монета USDT, излиза извън сферата на финансите и навлиза в областта на изкуствения интелект.