Марк Кюбан на пръв поглед предпочита златото пред Биткойн.
След като заяви, че BTC няма шанс да стане жизнеспособна криптовалута, американският инвеститор Марк Кюбан продължава да участва в дискусии с членовете на крипто общността.
Предприемачът притежава безкрайно малко Биткойн на стойност 549 долара, след като Dallas Mavericks започна да приема оранжевата монета през 2019 г.
На въпроса колко злато притежава, домакинът на ‘Shark Tank’ отговори, че е закупил малко бижута. На всичкото отгоре златото се използва и в електронната индустрия.
Тези думи изглежда напомнят на тези на Питър Шиф, който твърди, че Биткойн има по-малко полезност от тенис топка, марихуана и, най-вероятно, всичко друго в света.
Антъни Помплиано призова вниманието на Кюбан към факта, че BTC представлява най-силната изчислителна мрежа, която несъмнено има голяма стойност.
Кюбан обаче не се впечатли. Милиардерът казва, че всички миньори са изпълнители, които се присъединяват към мрежата, за да прибират пари.
Ако има друга технология, която би могла да им донесе повече печалби, те потенциално биха могли да се откажат от Биткойн.
Освен това мрежата може да бъде хипотетично превзета от някой, който измисли технология, която ще им позволи да придобият 51 процента от целия хеш-рейт.
В корпоративните финанси се заражда тиха революция, в която притежаването на Биткойн не се разглежда като спекулативно, а все повече като стратегическа необходимост.
Японската инвестиционна компания Metaplanet бързо увеличава експозицията си към Биткойн, като в последния си отчет компанията разкри нова покупка на 1,004 BTC.
Нов доклад на компанията за анализи Alphractal хвърля светлина върху потенциална повтаряща се тенденция на пазара на Биткойн, която може да е признак за предстояща волатилност, последвана от период на ценова стабилност.
Strategy, бизнес аналитичната компания, известна с безкомпромисното си акумулиране на Биткойн, направи поредната си масивна инвестиция, придобивайки ВТС на стойност $765 милиона в последната си сделка.