Лайткойн (LTC) стартира отново своята мрежа за тестване на MimbleWimble - протокол, предназначен да подобри сигурността на DLT и да направят транзакциите по-малко проследими.
MimbleWimble е модифицирана реализация на алгоритъма за доказателство за работа (PoW), в който блоковете се появяват като една голяма транзакция, предотвратявайки идентифицирането на отделните входове и изходи, свързани с транзакциите.
Дейвид Бъркет, водещият разработчик на протокола MimbleWimble за Лайткойн, сега ще се съсредоточи върху това да улесни „технически неграмотните потребители на Лайткойн“ да започнат да тестват функционалността, в допълнение към изглаждането на аспекти на кода, които са „крехки„.
Бъркет се насочва към пълното активиране на протокола някъде през следващата година, като отбелязва в канал в Telegram, че копачите и операторите на възли (нодове) на Лайткойн ще решат „кога или дори ако искат да активират“.
Тестовата мрежа на LTC MimbleWimble беше пусната преди това на 30-ти септември, но беше отложена поради ниското участие на общността.
Напредъкът на MimbleWimble на Лайткойн идва, тъй като регулаторите все повече се стремят да предприемат мерки за подобряване на поверителността на технологиите за крипто активи, като Европол назова монети за поверителност, децентрализирани пазари, миксери за криптовалути и анонимизирани портфейли сред най-големите онлайн заплахи за организираната престъпност.
В своята „Оценка на заплахата от организирана престъпност в Интернет“ за 2020 г. Европол твърди, че „услугите за портфейли с подобрена поверителност, използващи ‘coinjoin’ [..], се очертаха като основна заплаха„, като цитира съответните портфейли на Wasabi и Samurai като примери. Портфейлите, които използват coinjoin, смесват монетите на множество потребители, участващи в отделни транзакции, като ефективно осигуряват децентрализирана услуга за миксиране.
Европол твърди, че операторите на пазарите в тъмната мрежа все по-често се придвижват към интегриране на coinjoin портфейли на своите платформи.
Европол също така отбелязва, че докато Биткойн все още е доминиращата валута на даркнет пазарите, Monero (XMR) се очертава като най-популярната монета за поверителност, следвана от Zcash (ZEC) и Dash (DASH). Докладът идентифицира Лайткойн и Етериум (ETH) като двата най-популярни алткойна на пазарите в тъмната мрежа.
Въпреки последните признаци на икономическа сила, милиардерът инвеститор Стив Коен остава предпазлив относно перспективите за САЩ, предупреждавайки, че растежът може да се забави повече, отколкото пазарите са склонни да признаят.
Вълна от икономически тревожни сигнали разклаща доверието във финансовото състояние на Япония.
Според информация, правителството на САЩ се готви да облекчи изискванията за капиталови резерви за големите банки, което може да промени начина, по който финансовите институции управляват риска, и да поднови дебата за регулаторните предпазни мерки.
В Източна Африка се извършва смела парична промяна, като в една от страните вече е забранено използването на чуждестранни валути, включително американския долар, за всички местни транзакции, което е ясен знак за твърда стъпка към финансова суверенност.